iKrotoszyn.pl reklamy
Siatkówka

Zwycięstwo ROsmosis Wawrzyniak-Astra Krotoszyn w siatkarskiej 3. lidze

Za nami druga kolejka rozgrywek w ramach seniorskiej 3. ligi piłki siatkowej mężczyzn. Swoje pierwsze zwycięstwo - i to na wyjeździe - odnieśli podopieczni Tobiasza Kubickiego!

W sobotę zespół seniorów krotoszyńskiej Astry udał się na wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Kępno. Mecz niestety nie rozpoczął się po myśli krotoszynian, którzy pierwszą partię przegrali 27:25. Dodatkowo kontuzji doznał pełniący rolę kapitana (pod nieobecność Wiktora Kossmanna) Piotr Czwojdziński. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Drugi set to była już koncertowa gra przyjezdnych i zdecydowane zwycięstwo krotoszynian. Bardziej zacięta okazała się czwarta partia, którą zespół Rosmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn ostatecznie wygrał, odnosząc jednocześnie swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach 3. ligi.

A już w najbliższą sobotę w hali CSiR przy ul. Młyńskiej krotoszynianie rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem ich przeciwnikiem będzie Volley Żerków. Zapraszamy do kibicowania!

 

Czarni Kępno - ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn

1:3 (27:25, 19:25, 21:25, 23:25)

 

MVP meczu: S. Urbaniak (ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn).

Skład krotoszynian: S. Urbaniak, T. Florczyk, M. Mayer, D. Pomirski, P. Czwojdziński, D. Binkowski, M. Kostka, H. Kaczmarek, P. Wałęsiak, D. Król, T. Kurek, K. Wawrzyniak, K. Koprowski. Trener: T. Kubicki.

 

Komentarze po spotkaniu:

Piotr Czwojdziński (pełniący rolę kapitana ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn)

Jest i pierwsza wygrana dla naszej drużyny! W dobrym stylu wywozimy 3 punkty z Kępna. Jesteśmy optymistycznie nastawieni i pełni dobrej energii, która miejmy nadzieję, przełoży się na dobry wynik w kolejnym meczu.

 


Tobiasz Kubicki (trener ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn)

Wynik meczu dobrze odzwierciedla jego przebieg. W pierwszym secie mieliśmy kilka chwil słabości oddając niepotrzebnie przeciwnikom parę punktów. Finalnie seta przegraliśmy 27:25, natomiast nie podcięło nam to skrzydeł i kolejne sety przebiegały już pod nasze dyktando. Cieszę się, że praca włożona na treningach w minionym tygodniu miała realne przełożenie na mecz. Skupiliśmy się na poprawie bloku oraz zagrywki i zdobyliśmy tymi elementami kilka cennych punktów w meczu. Atak ze skrzydeł, podobnie jak w poprzednim meczu stał na wysokim poziomie, do tego warto pochwalić środkowych, którzy znakomicie wywiązywali się z powierzonych im zadań taktycznych. Zmiennicy w tym meczu również zaprezentowali się bardzo dobrze. Oczywiście nie zagraliśmy bezbłędnie, natomiast mogę śmiało powiedzieć, że nasza gra z meczu na mecz i z treningu na trening wygląda coraz lepiej. Do kolejnego meczu przystąpimy niestety bez Piotra Czwojdzińskiego, który w połowie pierwszego seta musiał opuścić boisko ze względu na kontuzję. Mamy natomiast na tyle szeroką kadrę, że nie zmienia to naszego pozytywnego nastawienia przed meczem. Piotrkowi życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu, a wszystkich państwa zapraszam na mecz z Żerkowem, który odbędzie się 07.10 na hali przy ul. Młyńskiej. Składam również wielkie podziękowania wiernym kibicom, którzy byli z nami w Kępnie i ponieśli nas ku zwycięstwu.

 

Tabela grupy II po dwóch kolejkach:

*źródło: WZPS

Przed meczem do zawodników dotarła informacja o chorobie Grzegorza Wiertlewskiego, wieloletniego działacza Astry Krotoszyn, kierownika sekcji siatkówki, trenera młodych siatkarek i zespołu juniorów, sędziego oraz nauczyciela w ZSP2, jednocześnie osoby bez której z pewnością nie doszłoby do reaktywacji drużyny seniorów w Krotoszynie. Dziś to on potrzebuje naszej pomocy!

 

 

Przeczytaj także:

Pełna hala kibiców na inaugurację 3. ligi w Krotoszynie! (zdjęcia)Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.