iKrotoszyn.pl reklamy
Siatkówka

Zwycięstwo było blisko

W sobotę, zawodnicy ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn rozegrali kolejny mecz w ramach siatkarskiej III ligi, tym razem na wyjeździe z KS Volley Żerków. Emocji nie brakowało, a przyjezdnych dopingowała silna ekipa kibiców.

Drużyna seniorska Astry, po ostatnim gładkim zwycięstwie nad zespołem MUKS Czarni Kępno, pojechała po kolejne punkty do Żerkowa. Niestety, pierwszego seta wyraźnie wygrali gospodarze. W kolejnych dwóch lepsi byli podopieczni Tobiasza Kubickiego. W czwartej partii krotoszynianie byli bliscy zwycięstwa, ale ostatecznie zwyciężyli zawodnicy z Żerkowa. O zwycięstwie miał więc zdecydować tie-break. Do samego końca trwała wyrównana walka, w której lepsi znów okazali się gospodarze. Dokładnie takim samym wynikiem zakończył się mecz tych zespołów w Krotoszynie.

KS Volley Żerków - ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn

3:2 (25:16, 22:25, 18:25, 25:23, 16:14)

Skład krotoszynian: S. Urbaniak, T. Florczyk, D. Pomirski, P. Czwojdziński, K. Kostka, M. Kostka, H. Kaczmarek, P. Wałęsiak, D. Król, W. Kossmann, T. Kurek, K. Wawrzyniak, K. Koprowski, W. Wałęsiak. Trener: T. Kubicki.

Tabela III ligi mężczyzn, grupa 2

* źródło: WZPS

Już w najbliższą sobotę krotoszynianie zagrają swój ostatni - przed własną publicznością - mecz fazy zasadniczej. Ich przeciwnikiem będzie wicelider - SPS Volley Opatówek. Każdy zdobyty punkt jest na wagę złota, bowiem cały czas podopieczni T. Kubickiego mają dużą szansę na grę w fazie play off. Zatem, jak zwykle nieoceniony będzie doping kibiców!