iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Żubr Potus. Konkurs na imię dla młodego ssaka wygrał krotoszynianin

Zdjęcie: goluchow.pl

Potus to imię żubra, który przyszedł w tym roku na świat w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Konkurs na imię dla tego największego europejskiego ssaka wygrał Łukasz Sztuder z Krotoszyna.

Potus jest jednym z dwóch młodych, które otrzymały nowe imię. Drugi to Powita, a imię dla niego wybrała Agnieszka Wróbel-Banach.

Oficjalna uroczystość nadania imion żubrom odbyła się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Deski z imionami umieścili ma tablicy informacyjnej zwycięzcy konkursu, którzy z zapałem opowiadali o tym, jak wpadli na pomysł nazwania żubrów.

- Przygotowano szereg edukacyjnych aktywności, które sprzyjały zarówno zdobywaniu wiedzy, jak i ruchowi na świeżym powietrzu. Edukatorom z Ośrodka pomagały uczennice z Technikum Leśnego w Tucholi, które z młodszymi uczniami nawiązały świetny kontakt. Podczas edukacyjnych zajęć nie zabrakło odpowiedzi na pytania: czym jest Księga Rodowodowa Żubrów, jak rozróżnić samca od samicy, ile kilogramów pożywienia dziennie zjada żubr, dlaczego go chronimy - informuje Alicja Antonowicz, kierownik Działu Edukacji i Informacji w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Źródło: goluchow.pl


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.