iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Rekrutacja

ZSTE CKU - jedyna taka szkoła w regionie!

2021-03-17 09:03:00

Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU w Ostrowie Wielkopolskim specjalizuje się w nauce zawodów typowych dla branż elektrotechnicznej, motoryzacyjnej i mechanicznej. Wśród oferowanych do nauki zawodów są takie, których inne szkoły w regionie zupełnie nie oferują. Są to technik spawalnictwa, technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik motocyklowy.

Ich nauczanie wymaga posiadania odpowiedniej kadry dydaktycznej oraz specjalistycznych pracowni zawodowych. Zadbano o to w ZSTE CKU. Bazę dydaktyczną tej szkoły niedawno w całości zmodernizowano na tyle, że spełnia wszystkie standardy w zakresie warunków kształcenia wszystkich wyuczanych zawodów. Poziom aktualności technologicznej pomocy dydaktycznych pozwala na zapoznawanie uczniów ze stosowanymi obecnie w przemyśle i usługach nowoczesnymi technikami i technologiami. Szkoła jest na przykład przygotowana do edukacji z zakresu pojazdów hybrydowych i elektrycznych, dysponuje jedynymi w regionie pracowniami do kształcenia chłodnictwa i klimatyzacji. Posiada własny wielostanowiskowy warsztat samochodowy z urządzeniami do diagnostyki cyfrowej, własną stacją kontroli pojazdów, imponującą pracownię do nauki obróbki skrawaniem z przemysłowymi obrabiarkami sterowanymi numerycznie, wielostanowiskową pracownię spawalniczą oraz nowoczesną pracownię motocyklową do kształcenia mechaników motocyklowych.

 

Szkoła oferuje bezpłatne dodatkowe szkolenia zawodowe w ramach zajęć pozalekcyjnych, staże zagraniczne i staże u lokalnych pracodawców.

 

Nauczane zawody w Technikum Nr 4 i Branżowej Szkole I Stopnia w ZST-E CKU są poszukiwane na rynku pracy i uznawane za strategiczne dla rozwoju gospodarki krajowej i regionu. Trudno nie doceniać roli urządzeń i instalacji elektrycznych we współczesnej gospodarce. Niezależnie od sposobów wytwarzania energii elektrycznej pracy dla technika elektryka, elektromechanika i elektryka nigdy nie zabraknie. Nieustannie rozwija się i wciąż zmienia motoryzacja, w której z uwagi na stopień skomplikowania pojazdów występuje wiele specjalizacji. Nawet jeśli zastąpimy silniki spalinowe elektrycznymi lub innymi dla wykonawców całej grupy zawodów motoryzacyjnych zawsze będzie popyt. Rośnie także ilość zastosowań pomp ciepła, urządzeń mroźniczych, chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych w przemyśle, handlu, biurach i gospodarstwach domowych, a w związku z tym rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Większość małych, dużych i wielkich podzespołów maszyn lub konstrukcji, którymi się otaczamy jest efektem albo procesów obróbki skrawania, albo spawania. Zarówno w obróbce mechanicznej jak i spawalnictwie wykorzystuje się obecnie nowoczesne technologie wymagające specjalistycznego wykształcenia i specyficznych umiejętności przekraczających już dawno nasze stereotypowe wyobrażenie o tokarzach czy spawaczach. Zarówno technicy operatorzy obrabiarek skrawających jak i technicy spawalnictwa nie narzekają i nie będą narzekać na brak ofert zatrudnienia. Po szczegóły zapraszamy na stronę szkoły: zste.info.pl

 

 

 

Oferta nauki
w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Ostrowie Wielkopolskim, ul. K. Kantaka 6

 

Zawody oferowane w Technikum Nr 4

 • Technik spawalnictwa,
 • Technik chłodnictwa i klimatyzacji,
 • Technik mechanik (obróbka skrawaniem),
 • Technik pojazdów samochodowych.

 

Zawody oferowane w Szkole Branżowej I Stopnia

 • Mechanik motocyklowy,
 • Operator obrabiarek skrawających,
 • Elektromechanik,
 • Elektryk,
 • Mechanik- monter maszyn i urządzeń,
 • Elektromechanik pojazdów samochodowych,
 • Mechanik pojazdów samochodowych,
 • Ślusarz.

 
Źródło: *Artykuł sponsorowany
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

KUP BILET - Kabaret Paranienormalni - Bez znieczulenia
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
Na sygnale


Dni Karpia 2021