iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

ZSP2 zwycięzcą etapu powiatowego turnieju motoryzacyjnego

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Przy Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie odbył się etap powiatowy XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Wzięło w nim udział siedem trzyosobowych drużyn – reprezentacji szkół ponadpodstawowych z powiatu krotoszyńskiego. Uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w symulowanym wypadku drogowym, wyszukiwali usterki techniczne pojazdu, a także kierowali samochodem, wykazując się precyzją i zręcznością. Nad zmaganiami młodych ludzi czuwała komisja sędziowska, w skład której weszli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz SP ZOZ Krotoszyn.

Wyniki:

1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie w składzie: Szymon Łacina, Norbert Szeląg, Mateusz Polny pod opieką Mariusza Urbaniaka.

2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie w składzie: Patryk Czeszyk, Jakub Łęcki, Filip Brink.

3. Branżowa Szkoła I Stopnia w KobylinieDawid Sobański, Adam Kwieciński, Igor  Łasicki z opiekunem Mirosławem Flakiem.

 

Po zakończonych rozgrywkach turniejowych odbył się pokaz ratownictwa medycznego i ratownictwa drogowego, zorganizowany przez SP ZOZ w Krotoszynie i Komendę Powiatową Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Głównym celem takich imprez jest popularyzowanie zasad bezpiecznej jazdy i przepisów ruchu drogowego, jak również kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze. W opinii sędziów tegoroczna edycja turnieju była na bardzo wysokim poziomie. Jest to o tyle ważne, że większość uczestników  jest kierowcami, a nabyta wiedza z pewnością przyczyni się do bardziej bezpiecznej i rozważnej jazdy - informuje krotoszyńska policja, która wraz ze starostwem jest inicjatorem tego przedsięwzięcia w naszym powiecie.

Źródło: KPP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.