iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

ZSP w Zdunach górą w eliminacjach powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

2022-04-22 11:04:00
Zdjęcie: asp. sztab. Grzegorz Goliński

21 kwietnia w hali widowiskowo–sportowej w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Sześć drużyn reprezentujących szkoły średnie z powiatu krotoszyńskiego rywalizowało o pierwszą lokatę, która zapewnia przepustkę do etapu wojewódzkiego.


Każdy zespół biorący udział w zawodach musiał udzielić pomocy medycznej poszkodowanym na pięciu profesjonalnie przygotowanych epizodach, które realnie odzwierciedlały sytuacje, jakie możemy napotkać w życiu codziennym oraz  odpowiedzieć na pytania  podczas testu wiedzy teoretycznej.

 

- W tym roku najlepiej zaprezentowała się drużyna ZSP Zduny, która wygrała tegoroczne zmagania. Druga lokata przypadła reprezentantom ZSP 3 w Krotoszynie, natomiast najniższy stopień podium należał do drużyny I LO w Krotoszynie. Czwarte, piąte i szóste miejsce zajęły kolejno ZSP 2 w Krotoszynie, ZSP nr 1 w Krotoszynie i ZSP w Koźminie Wielkopolskim. Niewątpliwe mistrzostwa wpisane na stałe w kalendarz przedsięwzięć organizowanych w naszym mieście,  podnoszą  wiedzę i umiejętności młodzieży szkolnej, i taki właśnie cel przyświecał tej rywalizacji - podsumowuje zmagania st. asp. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Mistrzostwa zorganizowane zostały przez PCK oddział rejonowy w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w  Krotoszynie, która tradycyjnie co roku zajmuje się opracowaniem,  przygotowaniem i upozorowaniem zadań dla startujących drużyn oraz oceną przygotowania teoretycznego i praktycznego uczestników.
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B