iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Znamy więcej informacji na temat wczorajszego pożaru w magazynie materiałów budowalnych

Wczoraj doszło do pożaru budynku magazynowego na terenie jednej z firm na ulicy Ostrowskiej w Krotoszynie. Na miejscu działań pracowało 14 zastępów straży pożarnej, w tym grupa operacyjna pod st. bryg. Marka Kalaka dowództwem komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 10:09. Do zdarzenia skierowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z jednostek OSP Krotoszyn, OSP Biadki, OSP Chwaliszew, OSP Sulmierzyce, OSP Zduny. Działania krotoszyńskich strażaków wspierały zastępy z powiatów sąsiednich tj. drabina mechaniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jarocinie oraz samochód gaśniczy z OSP Odolanów - mówi st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pożarem objęte są pomieszczenia magazynowe, a ogień przepala konstrukcje dachową, a pracownicy firmy opuścili obiekt samodzielnie i nie odnieśli żadnych dolegliwości.

- Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych piany sprężonej do wnętrza obiektu oraz prądów gaśniczych wody na zewnętrzne elementy dachu. Podjęte działania doprowadziły do ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru. W późniejszym etapie działań rozebrano częściowo poszycie dachu, w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia, oraz usunięcia zagrożonych zawaleniem przepalonych elementów konstrukcyjnych dachu. Nadpalone materiały wynoszono na zewnątrz i dogaszano wodą. Strażacy w bezpośredniej strefie zagrożenia pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego i na bieżąco monitorowali budynek urządzeniami pomiarowymi - podaje T. Patryas.

Działania gaśnicze straży pożarnej trwały 3 godzin i 23 minut.

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.