iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Zmodernizowana pracownia gastronomiczno-cukiernicza w ZSS

Zdjęcie: ZSS, A. Kopras

W środę, w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie, uroczyście otwarto zmodernizowaną pracownię gastronomiczno-cukierniczą.

Powstała ona w już  istniejącej pracowni cukierniczej. Pomieszczenie zostało jednak gruntownie zmodernizowane. Obecnie miejsce praktyk zawodowych jest nowoczesne, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Warto dodać, że pracownia wyposażona została w nowoczesną technologię, która umożliwia poszerzenia oferty edukacyjnej placówki o zawody deficytowe w sektorze usługowym, np.: kucharz, piekarz, kelner. Podczas uroczystości zaproszeni goście mogli skosztować przygotowanych w nowej pracowni i na nowym sprzęcie kruchych ciasteczek z cukrem. 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego, dyrektorzy szkół i placówek powiatowych, ks. prałat dr Aleksander Gendera. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyrekcji ZSS Doroty Walczak oraz Magdaleny Snadnej, nauczycieli uczących zawodu i uczniów kształcących się w zawodzie cukiernik.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście wraz z dyrektor szkoły, a ksiądz prałat dr Aleksander Gendera poświęcił nowo otwartą pracownię.

Modernizacja odbyła się w ramach projektu „Inteligentne Specjalizacje w Powiecie Krotoszyńskim – adaptacja pomieszczeń i wyposażenie pracowni w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe”.

Źródło: ZSS


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.