iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w powiecie krotoszyńskim

Dzień Wszystkich Świętych charakteryzuje się wzmożonym ruchem pojazdów, a co za tym idzie wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach.

W trosce o bezpieczeństwo i wyeliminowanie zdarzeń drogowych wzorem lat ubiegłych wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu:

 

1. Na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków w okolicach cmentarza:

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaków B–36 (zakaz zatrzymywania się) od strony miasta Jarocina i od strony Koźmina Wielkopolskiego oraz ustawienia znaków B–33 (ograniczenie prędkości)„ograniczenie prędkości do 60km/h” na tym odcinku.

Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od 30 października do 2 listopada 2023 r.

 
 

2. W Krotoszynie w rejonie cmentarza:

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku C-2 (nakaz jazdy w prawo za znakiem) na ul. Narutowicza od strony ul. Lelewela w kierunku ul. Ofiar Katynia, oraz znaku C–6 (nakaz jazdy prosto lub w prawo) na ul. Kilińskiego od strony skrzyżowania ul. Lelewela – Kilińskiego. Ruch pojazdów z rejonu cmentarza przy ul. Lelewela będzie kierowany do ul. Ofiar Katynia – Koźmińska.

Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od 30 października do 2 listopada 2023 r.

 

 

3. W Rozdrażewie w rejonie cmentarza:

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku informacyjnego D-3 (droga jednokierunkowa) na ul. Kościuszki od strony ul. Pleszewskiej w kierunku ul. Leśnej, oraz znaku B–2 (zakaz wjazdu) z ul.Leśnej w ul. Kościuszki. Na ul. Leśnej przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki ustawione są znaki B-21 i B-22 (zakaz skrętu).

Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od 1 listopada do 2 listopada 2023 r.

 

 

4. W Koźminie Wielkopolskim w rejonie cmentarza:

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku informacyjnego D-3 (droga jednokierunkowa) na ul. Łącznej od skrzyżowania z ul. Kosynierów do skrzyżowania z ul. Łączną i ul. Stanisława Goja. Ulica Łączna będzie ulicą jednokierunkową od ul. Poznańskiej do ul. Towarowej. Od Białego Dworu będzie ustawiony znak C-2 (nakaz jazdy w prawo za znakiem) w ul. Towarową. Ulica Stanisława Goja będzie ulicą jednokierunkową od skrzyżowania  z ul. Cieszyńskiego do ul. Poznańskiej. Na ul. Stanisława Goja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach ulicy. Na ul. Poznańskiej jadąc od strony ul. Jana Pawła II będzie obowiązywał znak C-2 „nakaz skrętu w prawo za znakiem” w ul. Kosynierów. Na odcinku ul. Poznańskiej między ulicami Kosynierów i ul. Goja będzie obowiązywał znak B-2 „zakaz wjazdu”.

Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od 31 października do 2 listopada 2023 r.

 

Krotoszyńska policja zwraca się do wszystkich osób, które mieszkają w pobliżu cmentarzy, aby na groby bliskich dotarli pieszo, pozostawiając samochody w garażach lub pod domami. - Apelujemy w tych dniach do kierowców  ze względu na duże natężenie ruchu, o rozważną jazdę, zmniejszenie prędkości oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych. Natomiast do pieszych zwracamy się z prośbą o przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek (po 2 godzinach jazdy co najmniej 15 minutowa przerwa). W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także nigdy o tym nie zapominajmy!

Źródło: KPP Krotoszyn
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.