iKrotoszyn.pl reklamy
Taekwondo olimpijskie

Złoto dla Natalii Wosiek

2017-07-04 09:07:00
Ogromnym sukcesem zakończył się start Natalii Wosiek w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Mieszkanka Wałkowa, a na co dzień zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin, wywalczyła złoty medal i tym samym została Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych.

Pierwszego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zwanej również zamiennie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, rozgrywanej w Drzonkowie, w województwie lubuskim zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w poomsae, czyli układach formalnych, dwuboju technicznym oraz walce sportowej. W tym dniu Natalia wystartowała w dwuboju technicznym, w którym zajęła tak nielubianą przez sportowców, 4. lokatę.


Zdecydowanie lepszy wynik osiągnęła zawodniczka z Wałkowa w drugim dniu OOM. Natalia Wosiek, po aż czterech wygranych walkach, w tym tej finałowej z liderką rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Aleksandrą Płoska z AZS UWM Olsztyn, zwyciężyła w kategorii 51 kg i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. 

Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin: Po pierwsze wielkie gratulacje dla naszej złotej medalistki. Ciężka praca na treningach i  przygotowanie formy akurat na ten start, nawet kosztem odpuszczenia występów pewnych turniejach, dało w efekcie lepsze rezultaty niż zakładaliśmy. Dla Natalii jest to piękne podsumowanie startów w kategorii kadet, gdyż już w przyszłym roku będzie ona startować w rywalizacji juniorek. Co jest również ważne, Natalia przez trzy lata startów w kadecie, cały czas ocierała się o podium i wreszcie udowodniła wszystkim, a pewnie szczególnie sobie, że można wygrać z każdym.

 

Reklama

:Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.