iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Zlicytuj rękawicę z podpisem Gołoty i pomóż chorej Amelce!

2016-10-06 11:10:00
Zdjęcie: Krotoszyńskie Stowarzyszenie Rodzin
Krotoszyńskie Stowarzyszenie Rodzin organizuje aukcję charytatywną rękawicy bokserskiej podpisanej przez Andrzeja Gołotę. Jest to rękawica treningowa, którą podpisał podczas swojej wizyty w Krotoszynie w kwietniu 2016 roku. Koszt z aukcji przekazany zostanie na leczenie Amelki Pastalskiej.

Mistrza Gołoty nie trzeba chyba bliżej nikomu przedstawiać. Na licytacji nie jest wystawiona wprawdzie rękawica którą bił po nosie rywali na ringu, jednak stanowi nie lada gratkę dla fanów sportu. Rękawicę na aukcję przekazała spółka EIG Law&Tax.

 

Wróćmy jednak do Amlki, dla której zbiórka została zorganizowana. Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, stopy końsko-szpotawe, z takimi wadami urodziła się dziewczynka.

- Nikt nie powinien pozostawać obojętnym na tak ważne akcje. EIG Law & Tax stara się pomagać na różne sposoby bez rozgłosu, często bezpośrednio. W tej sprawie jednak zrobiony został wyjątek, ponieważ akcja wymaga rozgłosu i udziału wielu osób. Z uwagi na to, że spółka współpracuje z Andrzejem Gołotą i kancelarią jego żony Marioli uznaliśmy, że najlepszym przedmiotem, który możemy przekazać na licytację, jest rękawica z podpisem gwiazdy zawodowego boksu - mówi Grzegorz Szwoch prokurent EIG Law & Tax Sp. z o. o.

- Bardzo cieszę się, że spółka EIG Law&Tax przekazała tak cenną pamiątkę po wizycie mistrza Andrzeja Gołoty. Dodatkowo spółka EIG zaoferowała vouchery na porady prawne w ich kancelarii dla wszystkich, którzy włączą się w aukcję. Liczę na to, że uda się zebrać jak najwięcej pieniędzy na pomoc chorej Amelce. Po rozmowie z jej mamą Malwiną postanowiliśmy pomóc w zbiórce potrzebnych na operację środków. Licytacja potrwa dokładnie dwa tygodnie (do 19 października). Cała zebrana kwota zostanie przekazana na ręce rodziców Amelii. W pomoc chorej dziewczynce aktywnie włącza się także Senator RP Łukasz Mikołajczyk, który obiecał dołożyć się do wylicytowanej kwoty - informuje Krzysztof Kubik, przedstawiciel Krotoszyńskiego Stowarzyszenia Rodzin.

- Amelia przyszła na świat 23 października 2012 roku o godzinie 12:43 z wagą 3100. Zobaczyłam ją tylko chwilkę, dostała buziaka w czółko i poszła, walczyć o życie. Kolejnego dnia odbyła się operacja. Miałam tylko 10 minut na to, aby się z nią pożegnać. Nie na zawsze, na czas operacji. Nie dopuszczałam do siebie myśli, że moja córeczka mogłaby się poddać - czytamy słowa mamy Amelki na stronie siepomoga.pl, gdzie także można wspomóc leczenie dziewczynki. Tam również cała historia małej krotoszynianki, która wspólnie z rodzicami walczy o oto, by być zdrową.

 

 Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B