iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Zima tuż, tuż, mrozy tuż, tuż, a węgla wciąż nie ma! PGKiM publikuje komunikat

- Z uwagi na pojawiające się pytania w sprawie sprzedaży węgla informujemy, że do dzisiaj (2022-11-15 13:30) nie otrzymaliśmy jeszcze informacji na temat planowanej dostawy. W związku z tym nie możemy Państwu przekazać żadnych wiadomości o dostępności, pochodzeniu i ostatecznej cenie surowca. Mamy nadzieję, że już wkrótce się to zmieni - informuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.

Poniżej treść komunikatu PGKiM, który został dziś opublikowany na fanpage'u tej miejskiej spółki:

 

Prosimy o śledzenie tego wpisu, ponieważ będziemy go na bieżąco aktualizować.

 

Obecnie zbudowany jest system dystrybucji przy ul.  Słonecznej (oczyszczalnia ścieków) plac, waga, ładowarka, system informacyjny (sms) i system kolejkowy, fakturowanie (wszystko, co niezbędne do sprawnej dystrybucji węgla). Po otrzymaniu informacji o dostawie węgla i uzyskaniu wykazu osób uprawnionych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczniemy sprzedaż.

 

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na pytania, które obecnie są nam najczęściej zadawane.

 

Czy węgiel będzie workowany?

Nie. Węgiel będzie sprzedawany w taki sam sposób jak odbierzemy od podmiotu wprowadzającego do obrotu. W tej chwili posiadamy informacje, że nie będzie on w żaden sposób pakowany.

 

Czy Spółka zapewni transport węgla z placu do odbiorcy?

Obecnie nie przewidujemy takiej możliwości.

 

Jakie rodzaje węgla będą dostępne?

Opierając się na informacjach przekazywanych przez przedstawicieli Ministerstwa Aktywów Państwowych, powinien być dostępny węgiel orzech, groszek i miał.

 

Jaka będzie cena węgla?

Obecnie nie posiadamy takiej informacji. Zgodnie z zapisami ustawy cena nie może przekroczyć 2.000zł/tonę.

 

Na jakiej podstawie odbiorę węgiel?

Spółka otrzyma informację o osobach uprawnionych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na tej podstawie stworzy system kolejkowy i powiadomi każdego odbiorcę o terminie odbioru.

 

Jak będzie wyglądał odbiór węgla?

Po otrzymaniu węgla przez PGKiM i uzyskaniu wykazu osób uprawnionych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczniemy jego sprzedaż, która będzie wyglądać następująco. Na stronie internetowej zamieścimy wykaz z numerami wniosków, które będą obsługiwane wdanym dniu i dniu następnym. Osoby, które udostępniły numery telefonu komórkowego poinformujemy o terminie zakupu węgla dodatkowo drogą sms ową.

 

Po przyjeździe na ul. Słoneczną zobaczą Państwo na wyświetlaczu, przy bramie wjazdowej (oznaczonej znakami) informację o numerze wniosku, który będzie obsługiwany, a na tablicy listę wniosków obsługiwanych w danym dniu. Po otwarciu szlabanu prosimy jechać zgodnie z oznakowaniem. Bezpośrednio przy placu z węglem zważymy pusty samochód, następnie go załadujemy, ponownie zważymy, wydrukujemy dokument wagowy i fakturę oraz pobierzemy zapłatę.

 

Zaznaczamy, że mieszkańcy będą obsługiwani tylko w wyznaczonej kolejności.

 

Zamieszczamy także wybrane pytania i odpowiedzi, które znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Aktywów Państwowych. Wszystkie pytania i odpowiedzi dostępne są na stronie https://www.gov.pl/.../pytania-i-odpowiedzi-do-ustawy-o....

 

Kto zagwarantuje jakość węgla? Co ma zrobić gmina, jeśli na przykład będą problemy ze spalaniem lub awarie pieców.

Węgiel jest dobrej jakości. Ten z importu pochodzi od sprawdzonych dostawców, ma odpowiednie certyfikaty, a jego jakość jest weryfikowana zarówno w kraju pochodzenia, jak i przy odbiorze w kraju. Nie ma więc możliwości, by były problemy z jego spalaniem.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.