iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Zdrowie

Zielona herbata – co o niej wiesz?

2019-09-19 13:09:00

Zielona herbata to od wieków źródło leczniczych właściwości. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w skrajnych przypadkach może powodować zawroty głowy, a nawet halucynacje.

Zielona herbata to napój znany od wieków. Pochodzi z Chin, a wieść o jej istnieniu stopniowo rozchodziła się najpierw po zakątkach Azji, a następnie po reszcie świata. Zdaniem Japończyków przy regularnym piciu zielona herbata jest w stanie wspomóc leczenie ponad 60 schorzeń.

 

Właściwości zielonej herbaty

Oprócz właściwości, które zapobiegają wielu schorzeniom, napój ten ma również drogocenny wpływ m.in. na włosy czy skórę skłonną do trądziku. Zdaniem wielu ekspertów napar ma właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, antyoksydacyjne oraz odchudzające. Zapobiegać ma także miażdżycy. Jest to źródło witamin C, B, E, K. Zawiera aminokwasy, garbniki oraz mikroelementów. Regularne picie herbaty obniża ryzyko zawału, udaru oraz stanów depresyjnych. Zwalcza problemy z nadciśnieniem, a także pomaga w walce z cellulitem. Poprawia pracę układu krążenia. Z racji obecności wielu przeciwutleniaczy, wspomaga walkę z nowotworami oraz zapobiega zachorowaniu głównie na raka skóry, płuc, żołądka, trzustki, jelita grubego czy piersi. Poprawia pamięć i chroni przed demencją.

 

Wady zielonej herbaty

Trudno w to uwierzyć, ale ten drogocenny napój ma mnóstwo wad, zwłaszcza wtedy, gdy pijemy ją w zbyt dużych ilościach. Herbata może przyczynić się do anemii. Napój dobrze wpływa na trawienie, jednak pity na pusty żołądek bardzo go podrażnia, co w konsekwencji może skutkować nudnościami, wymiotami lub zgagą. Nadmiar chińskiego napoju może prowadzić do uczucia niepokoju, nadpobudliwości i kłopotów ze snem. Powinno się pić nie więcej, niż 2 filiżanki tej herbaty dziennie. Herbata to przecież używka.

 
Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl