iKrotoszyn.pl reklamy
PSP KROTOSZYN

Zderzenie trzech pojazdów w Wykach, dwoje dzieci zabranych do szpitala

Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn/dh Szymon Sikora OSP Koźmin Wielkopolski

W poniedziałek 24 lipca 2023 roku w miejscowości Wyki (gmina Rozdrażew) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych oraz samochodu typu bus. W zdarzeniu brało udział 11 osób, w tym dwoje dzieci.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 16:25. Do zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Rozdrażew i dwa zastępy z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski, działania strażaków z powiatu krotoszyńskiego wspierały trzy zastępy z powiatu pleszewskiego tj. jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pleszewie i dwa zastępy z jednostki OSP Dobrzyca.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren  działań. Osoby przemieszczające się pojazdami biorącymi udział w zdarzeniu samodzielnie opuściły uszkodzone środki transportu. Strażacy wspomagali działania będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego w zakresie sprawowania opieki nad poszkodowanymi do czasu przyjazdu kolejnych zespołów PRM, najmłodsi uczestnicy zdarzenia w ramach wsparcia psychicznego otrzymali maskotkę "Misia Ratownika". Po przebadaniu wszystkich uczestników zdarzenia dwójka dzieci została przewieziona do szpitala.

Równolegle do działań medycznych strażacy zabezpieczyli uszkodzone pojazdy i zweryfikowali wycieki płynów technicznych. Po usunięciu z drogi pojazdów i usunięciu pozostałości po zdarzeniu drogowym działania straży pożarnej zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny.

Źródło: KP PSP Krotoszyn/st. kpt. Tomasz Patryas


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.