iKrotoszyn.pl reklamy
Biadki

Zderzenie osobówki z autem dostawczym. Dwie kobiety trafiły do szpitala

2021-09-30 08:09:00
Zdjęcie: st. asp. Mateusz Dymarski
Dwie osoby poszkodowane oraz dwa rozbite pojazdy to bilans wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, ok. godz. 13.30, na skrzyżowaniu ulic w miejscowości Biadki.

- Do zdarzenia komunikacyjnego zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazd z jednostki OSP Biadki. Po dotarciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym - informuje st. asp. Mateusz Dymarski z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W wyniku wypadku dwie osoby podróżujące pojazdem marki BMW odniosły obrażenia wymagające interwencji służb medycznych. - Samochód dostawczy, który wywrócił się na bok, blokował jeden pas drogi powiatowej, natomiast samochód osobowy zatrzymał się na jezdni tuż  przy skrzyżowaniu - wyjaśnia st. asp. M. Dymarski.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do udzielenia pomocy medycznej poszkodowanym uczestnikom zdarzenia. - W momencie przybycia służb medycznych kobiety przekazano pod opiekę kierownika zespołu, który po wykonaniu diagnostyki w karetce pogotowia podjął decyzje o hospitalizacji osób poszkodowanych. W tym samym czasie odłączono akumulatory w uszkodzonych środkach transportu oraz zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych.

Po zakończeniu czynności realizowanych przez funkcjonariuszy policji uszkodzone środki transportu zostały zabrane przez pomoc drogową. Celem przywrócenia ruchu całą szerokością drogi strażacy usunęli z jezdni  elementy karoserii samochodowej oraz wycieki stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. 

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej trwały łącznie 5 godzin i 19 minut.


Tagi: wypadek, biadki


Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B