Z powiatu

Zderzenie dwóch samochodów

2021-12-07 14:12:00
Dziś, po godzinie 11.00, krotoszyńska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym pomiędzy Krotoszynem, a Chachalnią. Informowaliśmy o tym na naszym fanpage'u.

Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Zduny.

- Na miejscu, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania KDR ustalił, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden pojazd znajduje się w rowie, a drugi stoi na drodze. Pojazdami podróżowały dwie osoby, które w chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej znajdowały się poza pojazdami. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości bólowe, więc strażacy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Po dotarciu personelu medycznego osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym. W rozbitych pojazdach strażacy odłączyli akumulatory. - Po zakończonych czynnościach realizowanych przez patrol policji strażacy przystąpili do usuwania pozostałości po zdarzeniu, które mogły stwarzać zagrożenie dla innych uczestników drogi. Na tym działania trwające godzinę i 15 minut zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania - informuje T. Patryas.Czytaj również