iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

Zawodnicy Krotosza na maratońskich trasach

2021-10-08 12:10:00
Biegacze KS Krotosz w ostatnim czasie wystartowali w maratonach, które odbyły się na Śląsku oraz w pobliskim Gostyniu.

13 Silesia Marathon już za nami. Ekstremalnie ciężka trasa przebiegała przez cztery śląskie miasta: Chorzów, Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie. Meta znajdowała się na bieżni legendarnego stadionu w "Kotle Czarownic". Trasę maratonu ukończyło 2 721 osób. Zwycięzcą okazał się Andrzej Rogiewicz (czas 2:19:07). Najszybszą kobietą była Iryna Masnyk - 2:59:00.

W zmaganiach na trasie maratonu i półmaratonu uczestniczyli reprezentanci KS Krotosz Krotoszyn. Najszybciej trasę maratonu pokonał Karol Olejniczak. Z dobrej strony pokazał się Patryk Karwik, który debiutował na królewskim dystansie. Maraton ukończyli także Karol Mroczkowski, Rafał Sójka i Joanna Olejniczak.

Zwycięzcą półmaratonu został Mateusz Mrówka - 1:11:09. KS Krotosz na tym dystansie reprezentowali Sergiusz Sójka, Łukasz Zając, Marika Mroczkowska i Valery Maćkowiak. Mimo bardzo trudnej trasy wszyscy biegacze KS Krotosz byli zadowoleni, gdyż po prawie dwóch latach uczestniczyli w tak dużej imprezie na polskiej ziemi.

 

Z kolei w Gostyniu, po raz siódmy, odbyła się Nasza dycha. W biegu uczestniczył Adam Nowicki, najlepszy polski maratończyk na IO w Tokio. Oczywiście wygrał bieg w Gostyniu. Czesław Sienkiewicz z KS Krotosz był najlepszy w swojej kategorii wiekowej.

 

 
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.