iKrotoszyn.pl reklamy
Z przymrużeniem oka

Zawieszony?!

2017-11-03 12:11:00
Czy wiecie, że projekt pod nazwą Krotoszyński Rower Miejski został ...zawieszony? Tak właśnie donoszą oleśnickie media. W czym tak naprawdę rzecz i co łączy Krotoszyński Rower Miejski (KRM) z Oleśnickim Rowerem Miejskim (ORM), o tym poniżej...

Nie chcem, ale muszem – cytując za klasykiem… Znów, jak bumerang na nasze łamy powraca temat niebieskich jednośladów, o których mieliśmy na razie nie pisać (bo, ile można?!). Tymczasem nieoczekiwanie w nasze ręce (a właściwie w oczy) wpadł artykuł, który ukazał się w Lokalnym Portalu Internetowym MojaOleśnica.pl.

Otóż, tamtejsi dziennikarze informują, że to przez Krotoszyn nie będzie realizowany projekt Oleśnickiego Roweru Miejskiego! Pytam się, że co?! A przecież - panie burmistrzu Franciszku - miało być tak pięknie, wywiady miały być, autografy, wizyty w zakładach pracy...* - jak mawiał Maksio. I jak tu znów nie ruszyć tematu KRM-u?

 

Zostawmy Seksmisję na boku i przejdźmy do sedna problemu. Michał Kołaciński, burmistrz Oleśnicy, odwiedził niedawno swego odpowiednika w Krotoszynie. Panowie pogadali sobie, jak to koledzy działający w tej samej, samorządowej branży. Na tapetę poszedł też temat KRM-u, o którym przecież materiał nakręcił TVN. Stąd nie dziwota, że i w Oleśnicy wiedzą, z czego słynie Krotoszyn. A z inicjatywą uruchomienia takiego samego projektu wyszła oleśnicka radna. Mieszkańcy, wzorem krotoszyńskich, mieliby przekazywać jednoślady, które służyłyby ogółowi.

Włodarz podwrocławskiego miasta podpytał więc u źródła, czyli F. Marszałka, jak  wygląda realizacja, tego przynoszącego nam chlubę w całym kraju projektu. Co na to burmistrz grodu Krotosa? Otóż, portal MojaOleśnica.pl donosi, że w Krotoszynie projekt został zawieszony! Ale, że ...jak, że co? Kiedy? Przez kogo i dlaczego? Niby, że taki błahy powód, jak permanentny brak rowerów w stojakach, ma być od razu powodem do zawieszenia projektu pod nazwą Krotoszyński Rower Miejski...? Osobiście nigdy, ale to nigdy bym nie przypuszczał, że taki pomysł mógłby spalić na panewce? Co, jak co, ale nie to! Nas? Bohaterów? Prądem!?*

 

A jeszcze nie tak dawno, bo dokładnie 17 października, podczas uroczystego otwarcia ścieżek rowerowych Krotoszyn – Kobierno (z kilkusetmetrową wyrwą w ciągu jezdnym na ul. Mickiewicza), burmistrz osobiście zasiadł na ładniutkim miejskim rowerze w kolorze blue. I to nie sam, bo w asyście starosty, jego zastępcy, przewodniczącej Rady Miejskiej, szefa Miejskiego Zakładu Komunikacji...

 

Wszyscy, jak jeden mąż, na niebieściutkich rowerach. Ba, co więcej… W rozmowie z dziennikarzami, nie kto inny, jak osobiście sam prekursor KRM-u, burmistrz Franciszek Marszałek, oświadczył, iż projekt trwa! A na dowód wszystkim niedowiarkom VIP-y dokonały przejażdżki, co wówczas uwieczniły lokalne media. Tak było! Z kolei na wiosnę - jak dodał włodarz - KRM zostanie zmodyfikowany i być może do rowerów zostaną zainstalowane nadajniki GPS. Wszystko po to, by krotoszyńscy cykliści mogli cieszyć się z darmowej jazdy na "dwóch miejskich kółkach".

 

A na koniec już całkiem na serio. Nie ważne, co piszą w Oleśnicy i ile w tym prawdy. My, tutaj na miejscu, wiemy swoje! MojaOleśnica.pl informuje, że dlatego, że w Krotoszynie projekt się nie powiódł, to i tam w najbliższym czasie podobna inicjatywa nie będzie realizowana. Piszą coś o ...nierzetelności wypożyczających rowery i aktach wandalizmu. No i z tym - niestety - trudno się nie zgodzić. Bo to przykry fakt.

Ale, że nasz burmistrz o zawieszeniu projektu powiedział najpierw obcym, a nie swoim? Ja tu widzę niezły...* - chciałoby się rzec, po raz kolejny, za nieśmiertelnym Maksiem.

 

P.S. Informacja dla mieszkańców Oleśnicy: Skoro nie będzie u Was realizowany projekt, to jeśli macie wolne rowery na zbyciu, to je nam podrzućcie.

Rafał Figlak

*Cytat z filmu Seskmisja, reż. J. Machulski

 


Polecamy:

Krotoszyński Rower Miejski to mistrzostwo świata!

 

Znajdź trzy różnice...Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.