iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wracamy do tematu

Zatrzymano sześć osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Zabezpieczono mienie wartości 14,5 mln zł!

2021-01-18 12:01:00

Zdjęcie: gov.pl
Wracamy do tematu akcji, którą przeprowadzili funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Publicznego w firmie zajmującej się produkcją kebabu w powiecie krotoszyńskim.

Jak dziś podaje Prokuratura Krajowa - na polecenie prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu 12 stycznia 2021 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 6 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Prokurator przedstawił im zarzuty i zastosował środki zapobiegawcze. Kierujący grupą został na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany.

 

Usłyszeli zarzuty

Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił jednemu z zatrzymanych zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowany z art. 258 par. 1 i 3 kk prania brudnych pieniędzy kwalifikowane z art. 299 par. 1 i 5 kk oraz popełnienia przestępstw skarbowych. Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kk, prania brudnych pieniędzy kwalifikowane z art. 299 par. 1 i 5 kk oraz przestępstw skarbowych.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Środki zapobiegawcze

Na wniosek prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu Sąd zastosował wobec kierującego grupą środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci  poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych, dozoru policji, zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi i świadkami. Wobec 4 pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości po 50 tysięcy złotych, zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi i świadkami z wyłączeniem osób najbliższych z rodziny podejrzanego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem lub wydaniem paszportu

 

Działali w Wielkopolsce

W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa przestępcza od co najmniej 2012 roku funkcjonowała na terenie województwa wielkopolskiego. Kierował nią obywatel Niemiec pochodzenia tureckiego. Pozostali podejrzani to obywatele Turcji i Polski. W toku śledztwa prokurator ustalił, że członkowie grupy czerpali korzyści majątkowe z popełnianych przestępstw skarbowych dokonywanych w wyniku pozaewidencyjnego obrotu mięsem. Poprzez kontrolowaną przez siebie sieć firm, towar był dostarczany na teren Unii Europejskiej, jak i poza jej granice, przy czym jego faktyczna ilość była zaniżana.

 

Zabezpieczono mienie o wartości ok. 14,5 mln zł

W trakcie czynności procesowych przeprowadzono przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych oraz spółek, które uczestniczyły w nielegalnym procederze. Ponadto zabezpieczono mienie o wartości ok. 14,5 miliona złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Źródło: Prokuratura Krajowa
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Bar u Żaby

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAMiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową