iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Zatrzymano sprawcę śmiertelnego potrącenia mieszkańca powiatu krotoszyńskiego

2021-11-26 12:11:00
Zdjęcie: KWP we Wrocławiu
O tym tragicznym zdarzeniu w powiecie polkowickim informowaliśmy kilka dni temu. Sprawca śmiertelnego potrącenia 64-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło 22 listopada po godzinie 12.00 na drodze wojewódzkiej nr 331 (wyjazd na Chocianów). Kierujący samochodem marki Audi Q7, podczas wyprzedzania maszyny do rekultywacji poboczy drogowych, zjechał na lewą część jezdni, gdzie potrącił pieszego – pracownika kierującego ruchem drogowym. Następnie sprawca uderzył prowadzonym pojazdem w przydrożne drzewo, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Potrącony mężczyzna zmarł na miejscu.

 

- 72 godziny - dokładnie tyle wystarczyło policjantom z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej i Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, żeby ustalić dane osobowe, namierzyć i zatrzymać mężczyznę. Funkcjonariusze zatrzymali też wspólnika głównego podejrzanego, który wraz z nim dokonał kradzieży samochodu marki Audi SQ7 i posiadał znaczne ilości narkotyków - informuje asp. sztab. Monika Kaleta z KWP we Wrocławiu.

Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec Wrocławia, który według zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego kierował audi SQ7 w chwili wypadku. Policjanci zatrzymali drugiego mężczyznę, który pomagał w kradzieży luksusowego audi z terenu Niemiec, a ponadto w chwili zatrzymania posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków.

O losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd.

Źródło: KWP we Wrocławiu


Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B