iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Zatrzymał się na drzewie i odmówił dmuchania w "balonik"

2021-12-29 08:12:00
Zdjęcie: dh Sebastian Kalak
Wczoraj na drodze ze Świnkowa (gmina Krotoszyn) w kierunku Mazur (gmina Ostrów Wielkopolski) doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 00:06. Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Biadki.

- Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zajmował się badaniem osoby poszkodowanej w karetce pogotowia. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, następnie w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym uzyskał informację, że pojazdem mogły podróżować inne osoby dlatego podjął decyzję o przeszukaniu pobliskiego terenu pod kątem przebywania potencjalnych osób - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Na miejscu ustalono, że kierujący samochodem marki Nissan X-Trail, 41-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp., będąc w stanie wskazującym na spożycie alkoholu (odmówił dmuchania), na oblodzonej drodze uderzył w przydrożne drzewo - podaje asp. sztab. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Jak ustalono kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyznę zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie. Kierowcy pobrano trzykrotnie krew do badan na zawartość alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Krotoszyn.

Strażacy w obrębie prowadzonych działań nikogo więcej nie odnaleźli.Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B