iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Zastępy straży pożarnej w zakładzie produkującym opakowania tekturowe

2022-05-16 14:05:00
Zdjęcie: OSP Koźmin Wielkopolski, OSP Wałków, JRG Krotoszyn

Strażacy ćwiczyli na terenie zakładu produkcyjnego LEGE w Wałkowie. Firma prowadzi działalność związaną z produkcją opakowań tekturowych, dlatego znalazł się w kręgu zainteresowań strażaków pod kątem potencjalnych zagrożeń mogących wystąpić w procesie technologicznym.


Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar linii produkcyjnej na jednej z hal zakładu. Osoba, która jako pierwsza zauważyła pożar podczas próby gaszenia straciła przytomność na skutek zatrucia gazami pożarowymi. Po zakończonej ewakuacji pracowników okazało się, że brakuje jeszcze jednej osoby, jak się okazało jeden z pracowników nie zabezpieczył odpowiednio palety z wyrobem gotowym i podczas ewakuacji został przez nią przygnieciony. Zadaniem ćwiczących zastępów było dotarcie do osób poszkodowanych, ewakuowanie ich na zewnątrz i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz  działania gaśnicze i przeszukanie zakładu pod katem dodatkowych zagrożeń.

Zakres zadań do zrealizowania przez ćwiczące zastępy był w pełni wykonany. W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, OSP Wałków, OSP Koźmin Wielkopolski i OSP Borzęciczki.

Źródło: st. kpt. Tomasz PatryasCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B