iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Zaprószenie ognia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Borzęciczkach

Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn

W miniony poniedziałek, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie wspólnie z druhami z jednostek OSP Borzęciczki i OSP Wałków, ćwiczyli na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach.

- Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na ostatniej kondygnacji w obiekcie doszło do zaprószenia ognia, a po przeprowadzonej ewakuacji przez personel placówki okazało się, że nie wszystkie osoby opuściły budynek - opisuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Zadaniem ćwiczących zastępów po dotarciu na miejsce było określenie ilości osób przebywających w strefie zagrożenia następnie dotarcie do nich i ewakuowanie ich na zewnątrz oraz likwidacja zagrożenia. - Strażacy wewnątrz budynku odnaleźli dwie osoby, które najprawdopodobniej podejmowały próbę ugaszenia pożaru przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Niestety, rozwijający się pożar odciął im drogę ewakuacyjną. Jedna osoba została ewakuowana na zewnątrz przy wykorzystaniu kaptura ratunkowego, a drugą osobę strażacy ewakuowali z przy pomocy kosza podnośnika hydraulicznego - przedstawia st. kpt. T. Patryas.

- Realizacja określonych zadań przez ćwiczące zastępy oraz wdrożone przez kierownictwo placówki wewnętrzne procedury postępowania na wypadek powstania pożaru, zostały pozytywnie ocenione przez zespół rozjemców wyznaczony przez Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie - podsumowuje oficer prasowy.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.