iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny!

Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw serdecznie zaprasza mieszkańców na kiermasz wielkanocny, podczas którego na stoiskach z kulinariami i rękodziełem zaprezentują się organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, szkoły, rękodzielnicy i lokalne firmy.

Na scenie zaprezentują się lokalni artyści, m.in. kapela ludowa, Folklor Błonie, tancerze ze Szkoły Tańca Show Dance, przedszkolaki z Przedszkola nr 6, nr 7 i "U Zuzi". Po przejściu korowodu z palmami po mszy dziecięcej w Bazylice odbędzie się konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną zorganizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki. Krotoszyńska Biblioteka Publiczna ogłosi wyniki konkursu na Najładniejszą Kartkę Wielkanocną 2023.

W programie również atrakcje dla dzieci: wielkanocne animacje z Hola Amigos, warsztaty plastyczne z krotoszyńską biblioteką w Klubie Bilardowym Bila, możliwość zrobienia zdjęcia z Zajączkiem i krotoszyńską Żabką, zabawa na rampie-ślizgu.

Babki wielkanocne, mazurki, żurki, baranki z masła, bigos, krokiety, sałatki i inne potrawy wielkanocne można będzie zakupić na stoiskach z regionalnym jedzeniem. Potrawy i wyroby cukiernicze przygotują specjalnie na tę okazję Panie z KGW w Orpiszewie, Społeczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie, Szkoła Podstawowa w Roszkach, Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki, KGW w Kobiernie, KGW w Lutogniewie, Stowarzyszenie Szczęśliwy Bestwin i Stowarzyszenie Wojskowej Czwórki, Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie, Stowarzyszenie Motylek z Konarzewa.

Zapraszamy też na stoiska z wyjątkowym rękodziełem: stroikami i ozdobami wielkanocnymi, ceramiką, ręcznie robioną biżuterią z kamieni i szkła, biżuterią i ozdobami z modeliny i strun gitarowych, porcelaną, kartkami świątecznymi, odzieżą, świeczkami, makramami, mydłami i wyrobami z drewna.

Kiermasz z roku na rok cieszy się większą popularnością -  w tym roku zgłosiło się ponad 45 wystawców, również spoza gminy Krotoszyn. Do Krotoszyna przybędą wystawcy m.in. z Oleśnicy, Wrocławia, Pleszewa, Kalisza, Ostrowa, Jarocina i Poznania.

 

Kiermasz odbędzie się 2 kwietnia 2023 r. na krotoszyńskim Rynku w godzinach od 10:00 do 15:00.

 

Projekt „Organizacja Kiermaszu Wielkanocnego 2023” współfinansowany jest przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach Inicjatywy Lokalnej.

 

Źródło: *Artykuł sponsorowany
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.