iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Zapaliła się kanapa...

Zdjęcie: dh Szymon Sikora/OSP Koźmin Wielkopolski

1 listopada o godzinie 16:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Borzęcicach w gminie Koźmin Wielkopolski.

- Na miejscu, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w jednym z pomieszczeń pali się kanapa oraz materiały nagromadzone przy piecu, w którym odbywał się proces palenia - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Właścicielka w momencie powstania pożaru znajdowała się poza budynkiem. Sąsiedzi podjęli próbę ugaszenia pożaru, która okazała się nieskuteczna. 

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Następnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego dostali się do środka i podali jeden prąd gaśniczy wody na palący się mebel doprowadzając do ugaszenia pożaru. W dalszej fazie działań nadpalone materiały palne zostały wyniesione na zewnątrz i dogaszone wodą - dodaje oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie.

Budynek został oddymiony i sprawdzony urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły całkowitą likwidację zagrożenia. W akcji wzięło udział osiem zastępów pożarniczych w tym 41 strażaków z powiatu krotoszyńskiego i jarocińskiego (JRG Krotoszyn, dwa zastępy z OSP Koźmin Wlkp., jeden zastęp z OSP Wałków, jeden zastęp z OSP Czarny Sad oraz z powiatu jarocińskiego dwa zastępy  z JRG Jarocin i jeden zastęp z OSP Golina).Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.