iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Zamontują dwie stacje ładowania "elektryków"

O tej sprawie informowaliśmy już na naszych łamach. W Krotoszynie mają stanąć dwie stacje ładowania samochodów elektrycznych. 

Jedna stacja zlokalizowana zostanie na ul. Zamkowej (skrzyżowanie z ul. Kołłątaja, parking), druga natomiast na Alei Powstańców Wielkopolskich (skrzyżowanie z ul. Ostrowską, parking).

Inwestycje realizuje prywatna firma. - Miasto nie będzie miało żadnych profitów, ani nie ponosi żadnych kosztów - informuje Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Krotoszynie. Prawdopodobnie w tym roku stacje zaczną funkcjonować. Korzystanie z nich będzie oczywiście płatne.

- W chwili obecnej realizowane są przez zakład energetyczny Energa Operator SA prace związane z wykonaniem przyłączy niezbędnych do zasilania przyszłych stacji - dodaje Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Warto dodać, że w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim z powodzeniem działają miejskie stacje ładowania, z których korzystają m.in. autobusy MZK z napędem elektrycznym.

Źródło: krotoszyn.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.