iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Finestra Krotoszyn | Tomasz Rynowiecki | OKNOPLAST | Okna | Drzwi | Rolety Zewnętrzne |
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Z powiatu

Zagwozdka od Eko Siódemki: do jakiego pojemnika powinny trafić skorupki od jajek i fusy po kawie i herbacie?

2020-10-20 14:10:00

Na różnice w informacji dotyczącej selektywnego zbierania odpadów zwraca nam uwagę pani Wiesława. Otóż, różne wersje można znaleźć na stronie internetowej Związku Międzygminnego Eko Siódemka i na ulotce pochodzącej z tej organizacji.

Temat poważny, bo wiele obecnie mówi się o sprawie prawidłowego selekcjonowania odpadów w gospodarstwach domowych. W przypadku Czytelniczki, która zgłosiła się do nas z tym problemem, chodzi o skorupki jaj oraz fusy po kawie i herbacie. - Mam ulotkę, z której wynika, że do brązowego pojemnika, czyli na bioodpady nie można wrzucać skorupek i fusów. Z kolei moja córka wskazała mi informację w Internecie, gdzie jest napisane, że można... Sama już nie wiem, jak mam robić - mówi pani Wiesława.

 

Postanowiliśmy więc pomóc naszej Czytelniczce i sprawdzić u źródła, jak to wygląda. - Na przestrzeni ostatnich lat zaszły liczne zmiany w prawodawstwie, w tym te dotyczące odpadów BIO (dawnych zielonych). Kwestia tego, na którą ulotkę Państwa czytelnicy się powołują: do końca roku 2018 zbierane były tylko odpady zielone (trawa, liście, chwasty, drobne gałązki) – takie ulotki w latach poprzednich dostali bezpośrednio do domu mieszkańcy (są one już częściowo nieaktualne) - informuje przedstawiciel Związku Międzygminnego Eko Siódemka. - Od stycznia 2019 r. w związku ze zmianami ustawowymi rozpoczęto zbiórkę odpadów biodegradowalnych (w skrócie są to odpady zielone + odpady kuchenne/żywnościowe). Od stycznia 2019 r. na stronie Związku widnieje aktualna ulotka, w której wskazano, iż skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie zbiera się w pojemnikach na BIO (dostępna pod adresem: http://eko7.krotoszyn.pl/index.php/broszura). Taka sytuacja została również potwierdzona we wspomnianym Alfabetycznym Spisie Odpadów. Reasumując: skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie zbieramy w pojemnikach brązowych opisanych jako BIO.

 

Innymi słowy, pani Wiesława powinna wymienić ulotkę na nowszą. Tej jednak nie otrzymała...
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn


Adam 1 agencja reklamowa

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową