iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Zagrali dla Grzegorza!

W minioną sobotę w hali CSiR przy ul. Młyńskiej w Krotoszynie odbył się mecz w ramach rozgrywek 3. ligi piłki siatkowej mężczyzn pomiędzy drużynami ROsmisis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn i KS Volley Żerków.

Spotkanie miało inny, niż zazwyczaj charakter - siatkarze zagrali dla Grzegorza Wiertlewskiego. Nie jest to z pewnością osoba anonimowa w Krotoszynie: nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP2, sportowiec, siatkarz, sędzia siatkarski, od wielu lat związany z krotoszyńską Astrą, kierownik sekcji siatkarskiej w tym klubie, trener młodych siatkarek i juniorów oraz honorowy krwiodawca. Bez z jego pomocy i zaangażowania z pewnością nie zostałaby reaktywowana juniorska i męska sekcja piłki siatkowej w Astrze.

W sobotnie popołudnie gospodarze na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w koszulkach opatrzonych hasztagiem #gramydlagrzegorza. Przed pierwszym gwizdkiem z apelem do kibiców zwrócił się trener krotoszynian, Tobiasz Kubicki. - Grzegorz przebywa w szpitalu w Poznaniu i potrzebuje krwi. Może otrzymać swoją grupę A RH+ lub 0 RH+. Niestety, aby ta krew trafiła do niego musi być oddana w Poznaniu. Jeśli oddamy ją w Krotoszynie, to oczywiście też dobrze, bo jest ona potrzebna, jednak pozostanie w okręgu kaliskim i nie dotrze do Poznania. Dlatego osoby z tymi grupami krwi, czyli A RH+ lub 0 RH+ które chcą pomóc Grzegorzowi powinny oddać ją w jednym z punktów krwiodawstwa w Poznaniu - zachęcał trener krotoszynian.

Osoby, które chcą pomóc i wesprzeć tę akcję i są zainteresowani wyjazdem do Poznania w celu oddania krwi, proszone są o skontaktowanie się w wiadomości prywatnej na Facebooku ROsmisis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn

- Druga rzecz to, oddanie próbki krwi, aby Grzegorz mógł mieć przeszczepiony szpik. Grzegorz musi znaleźć swojego bliźniaka genetycznego. W tym przypadku próbkę krwi można oddać np. u nas w Krotoszynie w Punkcie Krwiodawstwa, który mieści się budynku Wodnika przy ul. Mahle 4, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00 - tłumaczył trener.

Dziś także w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 przy Placu Jana Pawła II w Krotoszynie organizowana jest akcja poboru krwi. Każdy może tam oddać próbkę krwi pod kątem analizy dla potencjalnego dawcy szpiku. Akcja w popularnym Mięśniaku odbędzie się w godz. od 9.00 do 13.00. Oddanie krwi i zarejestrowanie się w banku dawców jest oczywiście bezpłatne.

 

Sobotni mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy - można powiedzieć - gładko wygrali dwa pierwsze sety. Problemy rozpoczęły się w trzeciej partii, którą krotoszynianie przegrali do 24. Takim samym wynikiem zakończył się kolejny set. O zwycięstwie w meczu zadecydował tie-break. W tym niestety także lepsi okazali się goście. Warto dodać, że w meczu trzeciej kolejki po raz pierwszy na parkiecie w tym sezonie pojawił się etatowy kapitan zespołu Wiktor Kossmann, który powrócił do gry po kontuzji.

W najbliższą sobotę Astra uda się na kolejny mecz, tym razem do Opatówka. A 28 października krotoszynianie zagrają ponownie przed własną publicznością. Ich rywalem będzie drużyna LUKS Wilki Wilczyn.

 

ROsmisis-Wawrzyniak-KKS Astra Krotoszyn - KS Volley Żerków

2:3 (25:18, 25:20, 24:26, 24:26, 11:15)

 

Skład krotoszynian: S. Urbaniak, T. Florczyk, M. Mayer, D. Pomirski, P. Czwojdziński, D. Binkowski, M. Kostka, H. Kaczmarek, P. Wałęsiak, W. Kossmann, P. Figlak, T. Kurek, K. Wawrzyniak, K. Koprowski. Trener: T. Kubicki.

 

Komentarze po spotkaniu:

 

Wiktor Kossmann, kapitan ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn

Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie i doping kibiców. Cieszę się, że po trzytygodniowej przerwie od siatkówki w końcu mogłem zadebiutować w barwach krotoszyńskiej Astry. Zdecydowanie był to mecz do wygrania. Przez nasze błędy, które zaczęły pojawiać się od trzeciego seta, oddaliśmy zwycięstwo drużynie z Żerkowa. Mimo wszystko uważam, że zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Jesteśmy młodym, ambitnym zespołem, który trenuje ze sobą dopiero 2 miesiące, przez co zgranie czy chociażby komunikacja nie jest na możliwie najwyższym poziomie. Przed nami masa pracy przed najbliższym meczem z Opatówkiem, którą rozpoczniemy już na wtorkowym treningu. Mecz dedykowany był osobie od wielu lat związanej z Astrą - Grzegorzowi Wiertlewskiemu, który zmaga się z ciężką chorobą. Wszyscy możemy pomóc Grzegorzowi. Dokładne informacje znajdziecie państwo zarówno w tym artykule, jak i na naszym profilu na Facebooku - Rosmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn.


Tobiasz Kubicki, trener ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn

Był to mecz, który zdecydowanie powinniśmy wygrać 3:0, ale jak głosi stare siatkarskie powiedzenie: nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 3:2 Mecz zaczęliśmy koncertowo. Dużo asów serwisowych, dobre ustawianie w obronie, praktycznie bezbłędne przyjęcie. Ta dobra gra trwała do połowy trzeciego seta. Wydaje mi się, że za bardzo uwierzyliśmy wtedy, że już wygraliśmy. Od tego momentu był to zupełnie inny mecz. Rywale zaczęli dużo lepiej przyjmować i bronić, a nam spadła skuteczność w ataku. 3 i 4 set były bardzo zacięte - oba zakończone wynikiem 26:24, niestety na korzyść rywala. Tie-break to już widoczna przewaga Żerkowa, natomiast osobiście uważam, że ów piąty set często ze względu na zmęczenie zawodników, jak i grę do 15 punktów jest loterią. Z perspektywy czasu wiem, że sam popełniłem kilka błędów jeśli chodzi o zmiany. Mimo wyniku uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Na pewno najlepszy dotychczas. Zabrakło trochę szczęścia i kilku mądrzejszych decyzji w kluczowych momentach. Uważam, że porażki w sporcie, mimo że bolesne, są bardzo potrzebne. Z przegranych meczów dużo łatwiej wyciągać błędy, by móc je na bieżąco poprawiać. Przed nami tydzień ciężkich treningów i już w przyszłą sobotę jedziemy walczyć o punkty do Opatówka (zeszłorocznego mistrza). Dziękuje kibicom, którzy ponownie nie zawiedli nas frekwencją i poziomem dopingu. Mecz dedykowany był osobie od wielu lat związanej z Astrą - Grzegorzowi Wiertlewskiemu, który zmaga się z ciężką chorobą. Wszyscy możemy pomóc Grzegorzowi, o co z całego serca proszę. Dokładne informacje znajdziecie państwo zarówno w tym artykule, jak i na naszym profilu na Facebooku - Rosmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn.

 

Tabela grupy II po 3. kolejkach:

*źródło: WZPS

 

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.