iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

Informator rynku pracy
Sulmierzyce

Zagłosowała przeciw dopłacie do ścieków

2021-01-13 12:04:06

Zdjęcie: Archiwum
Tradycji stało się zadość, miasto również w 2021 r. dopłaci mieszkańcom do metra sześciennego ścieków, bo sulmierzyccy radni kilka dni temu podjęli stosowną uchwałę. Zapisy te jednak powinny być procedowane jesienią, jak to dotychczas miało miejsce, bo nowe regulacje wchodzą w życie z początkiem roku. Dlaczego więc radni stosowną uchwałę podejmowali dopiero w styczniu br.?

- W związku z tym, że przez pewien czas nie mieliśmy nominalnego kierownika w ZUK, doszło do pewnego „przeoczenia“, ale summa summarum wszystko kończy się dobrze i w żaden sposób ta sytuacja nie odbije się na naszych mieszkańcach - wyjaśnia Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

Zgodnie z przedstawioną propozycją, dopłata do 1m3 ścieków wynieść miała 3 zł, czyli zamiast 8,74 zł/1m3 ścieków, mieszkańcy Sulmierzyc uiszczaliby opłatę w wysokości 5,74 zł/1m3 ścieków. Oznaczało to, że np. w przypadku czteroosobowej rodziny, przy założeniu, że na przestrzeni dwóch miesięcy zużywa 20 m3 wody, zaoszczędzi ona w ten sposób 60 zł. Radni polemiki nad projektem takowej uchwały nie podjęli, więc przystąpili do głosowania. Jakież było zdziwienie wśród części radnych, kiedy okazało się, że jeden z nich zagłosował „przeciw“. Był to głos Karoliny Zaborek-Kulawskiej. Pozostała 12 wcisnęła „za“ (sesja odbywała się w trybie zdalnym - przyp. red.).

 

Oburzonych zaistniałą sytuacją nie brakowało.

- Każdy z nas głosuje z własnym sumieniem i przekonaniami. Uważam, że należy uszanować zdanie każdego. Widocznie Pani Karolina Zaborek-Kulawska na każdym kroku podkreślająca, że broni „interesów“ mieszkańców uważa, że wsparcie dla mieszkańców w postaci dopłaty z budżetu miasta dla zbiorowego odprowadzania ścieków jest nie potrzebne a mieszkańcy mają płacić więcej, kosztem swoich  już wyjątkowo obciążonych domowych budżetów. Skoro wszystko drożeje, to widocznie ścieki mają też podrożeć - ironizuje Kamil Łopuszyński.

 

Zdziwienia takim obrotem sprawy nie kryła także wiceprzewodnicząca sulmierzyckiej rady.

- Miasto od lat dopłaca do ścieków, by nie obciążać zbyt mieszkańców. Tym bardziej w tym roku, kiedy opłata za śmieci znacznie poszła w górę, a do tego szykują się podwyżki prądu. Jeśli jest taka możliwość prawna, żeby do ścieków dopłacić, to podjęcie tej uchwały było jak najbardziej zasadne. (...) Nie rozumiem dlaczego Pani radna zagłosowała przeciw. Przecież radny powinien zawsze na pierwszym miejscu stawiać dobro mieszkańców, a w tym przypadku przecież chodziło o to, abyśmy z domowego budżetu wydali mniej - wskazuje Agnieszka Gibasiewicz.

 

Zaś radna Karolina Zaborek-Kulawska, taki a nie inny wynik głosowania, tłumaczy kłopotami technicznymi?

- Sesja była bardzo krótka, do tego „w biegu“ a mi czasami niestety nie działa wszystko tak jak trzeba, ale już nie prostowałam tego głosowania. Gdyby mój głos miał wpływ na ostateczny wynik końcowego głosowania, to prosiłabym o jego reasumpcję - zapewnia Karolina Zaborek-Kulawska.
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Motoinformator to nic innego jak dodatek motoryzacyjny gazet internetowych


Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową