iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Zadaszone boisko powstanie przy szkole

Zdjęcie: kobylin.pl

Kobyliński samorząd pozyskał pieniądze na budowę zadaszonego boiska. Powstanie ono w szkole w Zalesiu Małym.

To jest rewelacyjna wiadomość. Dzięki tym środkom uda nam się przy kolejnej szkole postawić sportowy kompleks. Nie boję się tego słowa, bowiem młodzież, ale i mieszkańcy zyskają wielofunkcyjne boisko poliuretanowe, gdzie będzie można rozwijać sportowe pasje w różnych kierunkach. Oczywiście powstaną też szatnie i toalety. Dodatkowo, zgodnie z ideą programu będzie też laserowa strzelnica  - komentuje Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina.

Warto dodać, że w maju tego roku gmina zdobyła identyczna sumę 1 525 000 zł na budowę boiska i zadaszenia przy szkole w Smolicach. Jedno zadanie jest oszacowane na ok. 2 200.000 zł. Resztę pokryje gmina.

 

- Celem rządowego Programu Olimpia - Programu budowy przyszkolnych hal sportowych jest stworzenie warunków do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego. Powstanie hala o lekkiej konstrukcji. W obiekcie będzie też zaplecze sanitarno- szatniowe. Będzie miał charakter ogólnodostępnego, w godzinach popołudniowych będzie można tam przeprowadzać dodatkowe zajęcia - wyjaśnia Urząd Miejski w Kobylinie.

 
Źródło: kobylin.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.