iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Zabezpieczyli 700 sztuk podróbek na krotoszyńskim targowisku

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Krotoszyńscy kryminalni wspólnie ze strażą miejską oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kaliszu zabezpieczyli na targowisku prawie 700 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

- Wczoraj rano funkcjonariusze pojechali na teren targowiska miejskiego, gdzie według posiadanych wcześniej informacji miało dochodzić do nielegalnego handlu ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. W trakcie wykonywanych czynności potwierdzili, że kobieta oraz mężczyzna na dwóch odrębnych stoiskach oferują do sprzedaży odzież, na której widniały podrobione znaki towarowe renomowanych firm - informuje Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 700 sztuk odzieży, która trafiła do policyjnego depozytu. Zatrzymali również 37-letnią obywatelkę Bułgarii oraz 57-letniego obywatela Bułgarii, którzy oferowali do sprzedaży taki towar.

- Teraz zabezpieczona odzież zostanie przesłana do poszczególnych firm celem dokładnego przebadania i szczegółowej wyceny strat. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej handel “podróbkami” jest przestępstwem. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami 37-latce oraz 57-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, w przypadku gdyby proceder ten był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do pięciu lat - podaje policja.

Źródło: KPP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.