- KOM zapewnia budowanie tożsamości regionalnej, kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec przyrody i dziedzictwa kulturowego, zdobywanie wiedzy, rozwijanie inteligencji i kreowanie kompetencji społecznych. Jest on tą jednostką, która uatrakcyjnia osiąganie celów dydaktycznych i wychowawczych - mówi Bogumiła Bojewska, nauczycielka z SP w Zdunach. Na te wartości położony był nacisk podczas zajęć. A zabawę połączono z elementami poznawczymi i warsztatami kreatywnymi związanymi z Wielkanocą.
Dzięki tym zajęciom uczniowie dowiedzieli się, jak obchodzone są święta wielkanocne przez inne państwa europejskie. Z kolei seans filmowy z cyklu Muminki nawiązujący do wiosny stał się podstawą do dalszych rozważań dotyczących przyrody Doliny Baryczy, jej początków i krajobrazu. Uczniowie projektowali także dekorację mieszczącą się we wnętrzu jaja Faberge, a także wykorzystali białka jajka kurzego, jako zaprawę do „budowy” mostu Karola w Pradze.
- Formą integracyjnej zabawy były zawody w turlaniu jajka, i to w rozmaitych wariantach. Młodzież bawiła się przy tym świetnie - dodaje B. Bojewska.
Warto dodać, że KOM mieści się w dawnej fabryce bombek powstałej w połowie XX w., największej wówczas w Polsce manufaktury szklanych ozdób choinkowych.
Poprzednia
Następna