iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Z sukcesami na triathlonowych trasach

Za nami trzecie triathlonowe zawody z cyklu LOTTO Challenge Gdańsk oraz JBL Triathlon Poznań nad Maltą. W tych zmaganiach, które odbyły się 17 i 18 czerwca, wzięła udział krotoszynianka, Monika Jadczak.

Uczestnicy LOTTO Challenge Gdańsk 2023 w triathlonie rywalizowali w różnych klasach w wodach Zatoki Gdańskiej, na trasie kolarskiej, która biegła m.in. tunelem pod Martwą Wisłą, a kończyli etap biegiem z metą na molo w Gdańsku-Brzeźnie.

Wśród kobiet na dystansie olimpijskim (1500 m pływania, jazda na rowerze 40 km i 10 km biegu) bezkonkurencyjna okazała się Monika Jadczak wyprzedzając drugą zawodniczkę o 6 minut. Monika do pokonania całego dystansu potrzebowała 2 godzin, 27 minut i 28 sekund.

- Na trasie pływackiej czułam, że chip mi się zsuwa z nogi, więc wzięłam go po prostu pod piankę. Potem założyłam go spokojnie na nogę i kontynuowałam etap rowerowy. Trasa kolarska jest bardzo fajna, szczególnie tunel, gdzie jest ciemno, klimatycznie, zero wiatru i można „depnąć”. Faktycznie szybko się tam jechało, aż mi przerzutek zabrakło. Najtrudniejszy był dla mnie etap biegowy - bardzo się zmęczyłam, było trochę duszno i próbowałam już tylko dobiec do mety - powiedziała M. Jadczak.

 

W JBL Triathlon Poznań wzięło udział blisko 400 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 1/8 Ironmana. Monika po męczącym Challenge Gdańsk, wraz z kolegami z Ale Tri Team, wystartowała w drużynowym wyścigu. Jej ekipa okazał się bezkonkurencyjna, pokonując 1/8 IM w czasie 1 godziny 7 minut i 41 sekund, pokonując drugą drużynę o przeszło 7 minut.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.