iKrotoszyn.pl reklamy
Zduny

Z pasją o tańcu

2017-02-03 10:50:55
Zdjęcie: BPGiM Zduny
We wtorkowy wieczór w Bibliotece Publicznej w Zdunach gościła tancerka Jagoda Szkudłapska, która opowiedziała przybyłym o swojej pasji.

Jagoda rozpoczęła swoją prezentację od wspomnień. Opowiedziała o początkach swojej przygody, gdy w szkole podstawowej, podczas jednego ze spotkań poznała swojego pierwszego trenera – Łukasza Mikołajczyka. Przypomniała też kto był jej pierwszym partnerem.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o jej wysokich osiągnięciach: wicemistrzostwo Polski, mistrzostwo Dolnego Śląska oraz mistrzostwo Południowej Polski. Jak mówiła - praca tancerki wcale nie jest łatwa i przyjemna. Treningi trwają codziennie po około cztery godziny. Jak się okazało nie jest to również tani sport, ponieważ sukienki kosztują od kilkudziesięciu tysięcy ...w górę.
Podczas swojej prelekcji wytłumaczyła też, czym różnią się tańce oraz jak zdobywa się klasy, a także na czym polega rywalizacja. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć kilka filmików z turniejów oraz poznać podstawowe kroki niektórych tańców. Po skończonej prelekcji – był czas na pytania oraz oglądanie sukienek i strojów, które Jagoda przywiozła do biblioteki.
 
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach cyklu „Młodzi, zdolni i ze Zdun”, który biblioteka organizuje z okazji obchodów 750- lecia miasta.
Źródło: BPGiM Zduny


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B