iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Z Kobylina do Zalesia Małego lepszą drogą

Zdjęcie: Facebook

18 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Kobylin - Zalesie Małe. Zmodernizowano 3,182 km drogi powiatowej.

Wniosek powiatu złożony w 2021 roku, w ramach I edycji Polskiego Ładu, otrzymał promesę wstępną w listopadzie 2021 r., a inwestycję rozpoczęto rok później.

Projekt objął budowę chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego o szerokości od 2 do 2,5 metrów bieżących, ułożenie nawierzchni w części jezdnej (dwie warstwy po 5 cm grubości wzmocnione siatką z geotekstylii), remont dwóch przepustów, montaż odwodnienia-kanalizacji, kratki ściekowe, budowę zatoki autobusowej, montaż elementów bezpieczeństwa ruchu tj. progów zwalniających, barier rurowych, bariery energochłonnych, oznakowanie pionowe, oznakowanie poziome, utwardzenie poboczy obustronne w przekroju drogowym.

 

 

Całkowita wartość inwestycji: 6 171 794,83 zł, w tym dofinansowanie z programu rządowego wyniosło 5 303 378,19 zł. Udział własny powiatu to 718 416,64 zł, a gminy Kobylin 150 0000 zł.

Wśród gości, którzy przybyli na to ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie, znaleźli się przedstawiciele rządu, parlamentarzyści z partii rządzącej oraz samorządowcy z powiatu i gminy Kobylin.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.