iKrotoszyn.pl reklamy
Zduny

„Z ekologią na Ty”, czyli I Gminny Konkurs Ekologiczny

Zdjęcie: SP Zduny

„Z ekologią na Ty” - pod takim tytułem odbył się I Gminny Konkurs Ekologiczny. Zorganizowany on został przez Szkołę Podstawową w Zdunach. Rywalizowały w nim drużyny ze wspomnianej placówki oraz szkoła w Baszkowie.

Ekologiczne rozgrywki składały się z dwóch części. W jednej zostały przeprowadzone konkursy indywidualne, w drugiej zaś – drużynowe. Na wszystkich uczniów klas IV - VIII obu szkół czekały różne zadania do wykonania.

Ciekawy dobór zadań wzbudzał sporo emocji. Zadbały o to pomysłodawczynie ekologicznych zabaw: Monika Miśkiewicz-Żyto i Agnieszka Chlebowska.

Wszyscy uczestnicy w puli zadań indywidualnych, konstruowali zabawkę lub grę zręcznościową z materiałów przeznaczonych do recyklingu, przygotowali plakat promujący akcję „Sprzątanie świata”, ponadto fotografowali „Las w jesiennej odsłonie”.

Kolejne ogniwo współzawodnictwa szkół polegało na wzięciu udziału w konkursie drużynowym. Dwuosobowe ekipy zagłębiły się w następujące zagadnienia: ślad węglowy, rozpoznawanie drzew, ich owoców i liści, zasady segregacji śmieci oraz terminologię ekologiczną. Forma pracy była różnorodna: test wiedzy, krzyżówka czy szyfrowany alfabet oraz część praktyczna. Krótka prezentacja na początku walki o laur wprowadziła uczniów w tematykę. Zwyciężczyniami zostały: Lena Żyto i Pola Krawczyk.

Źródło: SP Zduny


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.