iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Wystartowali w turnieju maszyn wodnych

Zdjęcie: SP Zduny

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Zdunach wzięli udział w konkursie „PGE Turniej Maszyn Wodnych 2023” we Wrocławiu. W zmaganiach wzięło udział 96 szkół z regionu, w tym 27 szkół podstawowych.

Reprezentantami zdunowskiej placówki byli Krystian Grzelak z klasy VII c i Marcel Motyka z klasy VIII a. Zadaniem w konkursie było wykonanie modelu turbiny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną.

- By przedstawić jury konkursowemu swój model, uczniowie musieli rozpocząć pracę w domu. Mieli nakreślone wymogi do wykonania swojego dzieła. Każdy prototyp musiał spełniać określone standardy. Tak przygotowana forma była następnie poddana rygorowi pomiaru. Jeśli coś się nie zgadzało, mogli to udoskonalić w warsztacie i poddać kolejnemu zbadaniu. Próbowali swoich możliwości konstruktorskich w różnych kategoriach. Marcel obstawił moc, Krystian – wydajność. Napięcie wśród startujących było ogromne. Chłopcy stanowili przez długi czas jedną z pierwszych drużyn, która świetnie i sprawnie sprostała temu zadaniu - opisuje Bogumiła Bojewska, nauczycielka w SP w Zdunach.

Ostatecznie na podium znalazł się Krystian Grzelak, który zajął trzecią lokatę. Marcel zdobył dziewiąte miejsce. Uczniów przygotowała Dominika Kot.

 

Źródło: SP Zduny


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.