iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Kolej

Wyremontują tory na trasie Koźmin Wielkopolski - Jarocin

2021-10-14 11:10:00

Zdjęcie: Archiwum/kozminwlkp.pl
Na przyszły rok przewidziano remont odcinka trasy kolejowej Koźmin Wlkp. - Jarocin. W związku z tym planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Podróżujący tą trasą doskonale znają jej realia. Odcinek znajduje się w nienajlepszym stanie, brakuje części podkładów a same pociągi w niektórych miejscach muszą poruszać się bardzo wolno. Po remoncie ma się to zmienić. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji i realizację inwestycji (na linii Oleśnica – Chojnice (nr 281) na odcinku między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem).

 

- Inwestycja, w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica – Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”, obejmie ok. 14 km ww. odcinek. We wskazanym zakresie prac znalazła się m.in. wymiana podkładów i szyn, a także roboty związane z obiektami inżynieryjnymi, przejazdami kolejowo-drogowymi i urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. Szczegółowy zakres określi opracowany projekt, który jest elementem przetargu. Efektem inwestycji będą sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów z prędkością 120 km/h (dla pociągów pasażerskich) - podaje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Póki co, nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczną się prace oraz jaki ostatecznie będzie ich koszt. Pewne jest to, że konieczne będzie wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

 

- Zakres prac na jednotorowej linii – w uzgodnieniu z przewoźnikami – będzie wymagać tymczasowej organizacji ruchu. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2022 r. Określenie dokładnego terminu oraz wartości prac będzie możliwe po zakończeniu procedury przetargowej, wyborze najkorzystniejszej oferty i podpisaniu umowy z wykonawcą. Termin składania ofert w postępowaniu mija 8 listopada br. - dopowiada R. Śledziński.
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

KUP BILET - Kabaret Paranienormalni - Bez znieczulenia
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
Na sygnale


Dni Karpia 2021