iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Wyprawy do Indochin

2021-10-15 12:10:00
Zdjęcie: Marcin Laska
We wtorek, odbyło się spotkanie z cyklu Klub Podróżnika w krotoszyńskiej bibliotece. Tym razem w murach książnicy gościł Piotr Wnuk.

Opowiedział o swoich trzech, wielomiesięcznych wyprawach do Indochin (Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy), które odbył w ciągu minionych pięciu lat. Podczas swoich podróży przejechał około 40 tysięcy kilometrów lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem. I wiele kilometrów przebył piechotą. Mówił o kulturze odwiedzanych krajów, lokalnych zwyczajach i przesądach oraz o rzeczach istotnych, ważnych, trudnych i bardzo często przez to niepopularnych. Przybliżył dominującą w tym rejonie świata religię, jaką jest buddyzm oraz bardzo mocno zakorzeniony animizm.

Podczas swoich podróży największe znaczenie ma dla niego człowiek, jego codzienne problemy. Zwracał tez uwagę na traktowanie zwierząt, szczególnie słoni, które są główną atrakcją turystyczną.

Pasja podróżowania rozpoczęła się w dzieciństwie. Z uwagi na to, że ojciec Piotra Wnuka był kolejarzem, miał nieograniczone możliwości korzystania z kolei w Polsce. Później, w dobie kaset VHS i programów telewizyjnych zainteresował się odległymi krajami, które zaczął zwiedzać.

Oprócz wojaży zagranicznych bardzo lubi polskie góry, które odwiedza regularnie raz w miesiącu.

 

Kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika odbędzie się 21 października z Magdaleną Lassotą. Tematem będą Himalaje.

Źródło: KBP


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B