iKrotoszyn.pl reklamy
Wracamy do tematu

Wycinka drzew na Witosa. Jakie plany ma zarządca drogi?

Trwa procedura przetargowa dotycząca przebudowy odcinka drogi krajowej nr 36, a dokładnie ulicy Witosa w Krotoszynie. Termin otwarcia ofert wyznaczono na 17 marca.

- Dokładny termin  rozpoczęcia prac będzie znany po wyłonieniu wykonawcy i zawarciu z nim umowy. Termin realizacji zadania to 180 dni od dnia podpisania umowy - informuje Alina Cieślak, główny specjalista, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

O planowanej przebudowie ulicy Witosa informowaliśmy już wielokrotnie na naszych łamach. Ostatnio, kilkanaście dni temu przy okazji wycinki drzew wzdłuż tej arterii. Ta informacja wzbudziła oburzenie wśród naszych Czytelników, dlatego zwróciliśmy się do GDDKiA o wyjaśnienia dotyczące robót w tym obrębie.

 

Przeczytaj także:

Wycinają drzewa na Witosa w Krotoszynie

 

- Realizacja zadania polegać będzie na przebudowie DK36 (ulica Witosa) na długości 417 m od ulicy Raszkowskiej do ulicy Stawnej - wyjaśnia Alina Cieślak. Zaplanowano drogę dla pieszych i rowerów na odcinku od ul. Stawnej do promenady po zachodniej stronie ulicy Witosa (od strony centrum miasta - przyp. red.).

Realizacja zadania obejmować będzie także: budowę lewoskrętu w ulicę Wrzosową, budowę wysp dzielących, przebudowę wlotów dróg bocznych, przebudowę dodatkowych jezdni wzdłuż drogi krajowej, przebudowę/wymianę nawierzchni chodników, przebudowę/wymianę infrastruktury podziemnej, doświetlenie przejść dla pieszych wraz z budową sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych.

Odnosząc się do samej wycinki GDDKiA przekazała nam informację, iż nowe drzewa zostaną posadzone na ul. Witosa i w obrębie skrzyżowania z ul. Raszkowską. Nie sprecyzowano ilości nowych nasadzeń, mimo iż o to pytaliśmy.

Na pytanie dotyczące możliwości otrzymania od GDDKiA wizualizacji, projektu nowej ul. Witosa, otrzymaliśmy odpowiedź: nie posiadamy wizualizacji.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.