iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Bar u Żaby - kurczak z rożna
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Wyciek gazu na stacji paliw!

2019-08-19 07:08:00

Zdjęcie: JRG PSP Krotoszyn
Niebezpieczne zdarzenie na jednej ze stacji paliw w Krotoszynie. Doszło tam do wycieku substancji z instalacji służącej do tankowania gazu LPG.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Krotoszynie. Przyczyną powstania zagrożenia było uszkodzenie przewodu służącego do napełniania zbiorników LPG w pojazdach osobowych.
Działania straży pożarnej, w pierwszej fazie akcji, polegały na wyznaczeniu strefy niebezpiecznej wynoszącej 150 metrów od miejsca uwolnienia substancji oraz natychmiastowej ewakuacji dwóch pracowników stacji z budynku handlowego. Następnie ratownicy, wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego oraz urządzenia pomiarowe, zweryfikowali strefę zagrożenia zmniejszając jej rozmiar w oparciu o wyniki pomiarów. Rota realizująca czynności w strefie zagrożenia odłączyła zasilanie w stacji tankowania gazu oraz zakręciła zawór główny, eliminując wyciek.
W dalszej części działań strażacy monitorowali stężenia gazów niebezpiecznych w atmosferze stopniowo zmniejszając wielkość strefy. Po całkowitym usunięciu zagrożenia potwierdzonym za pomocą urządzeń pomiarowych, teren wokół uszkodzonej stacji tankowania wygrodzono taśmą ostrzegawczą, przekazując mienie do nadzorowania pracownikom. Na tym interwencje trwającą łącznie 56 minut zakończono.
Do zdarzenia doszło 16 sierpnia po godz. 2.00.
 
 
 
Źródło: KP PSP Krotoszyn/ asp. M. DymarskiReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl