iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Wycieczka do Gdańska

Klasa III c ze Szkoły Podstawowej w Zdunach udała się na wycieczkę do jednego z miast Trójmiasta. Wyjazd wzbudził sporo emocji, ponieważ podróż odbyła się kilkoma środkami lokomocji.

Pierwszy etap wojażu ze Zdun do Gniezna został pokonany autobusem, następnie uczestnicy przesiedli się do pociągu IC i dotarli do Gdańska. A tam spacerowali po najbardziej reprezentatywnych ulicach tego miasta i zwiedzali różne obiekty ulokowane w tych miejscach, m. in.: Złotą Bramę, ul. Długą i Długi Targ, Ratusz i Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Zieloną Bramę i nabrzeże Motławy, Kościół Mariacki.

- Małym pasażerskim statkiem żeglugi przybrzeżnej zwiedzili Port Gdański. Poczuli klimat morski. Ujrzeli w ten sposób inne zabytkowe budynki: Żurawia – największy dźwig portowy średniowiecznej Europy, spichlerze, Polską Filharmonię Bałtycką i Centralne Muzeum Morskie, które znajdują się na Wyspie Ołowiance, przycumowany historyczny statek – muzeum, Sołdek oraz Wyspę Spichrzów. W oddali zobaczyli Pomnik Obrońców Wybrzeża i półwysep Westerplatte. Przestrzeń portu gdańskiego ma wiele historycznych nawiązań, np. do zakonu krzyżackiego i wojny trzynastoletniej, Ligi Hanzeatyckiej, II wojny światowej i Solidarności - opisuje nauczycielka Bogumiła Bojewska ze zdunowskiej szkoły.

Uczniowie zobaczyli także sklepiki z biżuterią, knajpki i iluminacje. Dostrzegli zupełnie inny obraz Gdańska. Zobaczyli miejsce, w którym miesza się Gdańsk historyczny ze współczesnym.

Następnie komunikacją miejską dostali się na lotnisko Gdańsk – Rębiechowo, do portu lotniczego imienia Lecha Wałęsy. Samolotem Boeing 737 liniami Ryanair dolecieli do Wrocławia. Hala lotów, odprawa lotnicza, zasady podróżowania w przestworzach zrobiły duże wrażenie na uczestnikach wycieczki. Dla niektórych był to pierwszy lot w życiu. Ostatni etap wyprawy z Wrocławia do Zdun pokonali autokarem.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.