iKrotoszyn.pl reklamy
Sulmierzyce

Wycieczka do Biskupina

2014-06-05 08:39:03
W niedzielę, 25 maja, 46. uczniów szkoły podstawowej z Zespołu Szkół Publicznych w Sulmierzycach wzięło udział w wycieczce krajoznawczej do Biskupina.

Wyjazd zorganizowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Korzystając z pięknej majowej pogody sulmierzyckie dzieci pod opieką członków Komisji – pań: Doroty Woźniak, Beaty Łopuszyńskiej, Agnieszki Rudnickiej oraz pana Romualda Gurzyńskiego zwiedziły słynne biskupińskie Muzeum Archeologiczne. W programie pobytu znalazła się: wizyta w chacie pałuckiej, pawilonie muzealnym, wiosce neolitycznej z epoki kamienia,  znanym na całym świecie osiedlu obronnym ludności kultury łużyckiej, a także w wiosce wczesnopiastowskiej.

 

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się miejsca, w których odtwarzano prace dawnych mieszkańców tych terenów – lepienie garnków, wyrabianie broni i ozdób, filcowanie wełny czy wreszcie wybijanie monet, na które skusiło się wielu uczestników wycieczki.

 

Po edukacyjnej wizycie w archeologicznym zakątku, przyszedł czas na odrobinę relaksu, jaki zapewnił wszystkim rejs wycieczkowym stateczkiem po Jeziorze Biskupińskim. Po takim zaś wypoczynku wszyscy z zapałem wzięli się do pracy podczas warsztatów lepienia z gliny.

Ostatnim punktem programu był przejazd kolejką wąskotorową na trasie Biskupin – Wenecja.

Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wycieczkowicze wrócili do swoich domów.

Wyjazd uczniów z ZSP został w całości sfinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulmierzycach. Jego celem oprócz realizacji zadań edukacyjno – krajoznawczych było wskazanie uczniom pozytywnych wzorców w zakresie spędzania czasu wolnego, wyuczenie społecznie akceptowanych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach oraz integracja dzieci pochodzących z różnych środowisk.
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B