iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Wybredny złodziej z powiatu kaliskiego

Najpierw zabrał samochód należący do mieszkańca gminy Kotlin, ale że ten nie spełnił jego oczekiwań porzucił go w lesie. Następnie udał się do Witaszyc i tam ukradł inne auto. Kilka dni później wpadł w ręce mundurowych w Bogatyni. Myśląc że uniknie odpowiedzialności, podawał się za swojego krewnego.

 

4 sierpnia jarocińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault Clio, który stał zaparkowany przed jedną z posesji w Magnuszewicach. Jak ustalili kryminalni, sprawca przyjechał na miejsce rowerem, który porzucił, a następnie wsiadł do pozostawionego tam samochodu i odjechał w nieznanym kierunku.

- Wykonując swoje czynności śledczy ustalili, że porzucony przez sprawcę kradzieży samochodu jednoślad został wcześniej skradziony na terenie powiatu krotoszyńskiego. 7 sierpnia działania policjantów przyniosły oczekiwany rezultat, i policjanci odnaleźli renault, które zostało porzucone na terenie kompleksu leśnego w Jarocinie - informują mundurowi.

Dwa dni później dyżurny jarocińskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży forda focusa z terenu posesji w Witaszycach. Policjanci pracując nad ta sprawą ustalili, że obu czynów najprawdopodobniej dokonała ta sama osoba. Informacja o kradzieży wraz z danymi pojazdu została rozesłana do wszystkich jednostek policji. Dzięki temu mężczyzna został zatrzymany 11 sierpnia w Bogatyni. Miejscowi mundurowi podczas kontroli kierowcy i pojazdu ustalili, ze jest to samochód pochodzący z kradzieży. Auto zostało zabezpieczone, a kierowca zatrzymany.

- Podczas zatrzymania i przesłuchania mężczyzna, jak się okazało, podawał dane swojego krewnego myśląc, że w ten sposób wyprowadzi w pole śledczych i uniknie odpowiedzialności za kierowanie pojazdem mechanicznym nie posiadając do tego uprawnień. Porzucenie skradzionego w Magnuszewicach samochodu tłumaczył natomiast tym, że nie spełniało jego oczekiwań pod względem technicznym - podają policjanci.

Ostatecznie sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, który był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, odbywał także karę pozbawienia wolności za tego rodzaju działalność przestępczą.

Policjanci z Jarocina przedstawili 32-latkowi zarzuty dotyczące krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu, kradzieży pojazdu oraz podania fałszywych danych. Ponieważ przestępstwa przeciwko mieniu popełnił w warunkach recydywy, kara jak mu za nie grozi to nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Poniesie także odpowiedzialność karną za kradzież roweru.

Odzyskane przez policjantów mienie, w całości zostało przekazane prawowitym właścicielom.

Policjanci przypominają właścicielom aut, że po zaparkowaniu samochodu i jego opuszczeniu pojazd należy zamknąć i zabrać z niego kluczyki.

Źródło: KPP Jarocin
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.