iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Wybory w Rejonowym Kole Hodowców i Producentów Bydła w Krotoszynie

2023 rok, to okres wyborczy w strukturach powiatowych i wojewódzkich  związków  hodowców. 16 stycznia odbył się Walny Zjazd Delegatów Rejonowego Koła Hodowców i Producentów Bydła w Krotoszynie.

Działalność koła w minionej kadencji przybliżył zebranym prezes Tadeusz Dymarski. Wskazał na zaangażowanie związku, przede wszystkim zaangażowanie wielu osób, poświęcenie się pracy społecznej dla dobra wielkopolskiej hodowli ludzi. Nie znaczenia na funkcjonowanie organizacji miał czas pandemii. Po jej zakończeniu można było już wspólnie w minionym roku świętować jubileusz 50-lecia. Z kolei w grudniu zorganizowano pierwszą edycję Wielkopolskiej Szkoły Młodego Hodowcy.

W wyniku wyborów prezesem na kolejną kadencję został wybrany Tadeusz Dymarski. Jego zastępcami zostali Andrzej Marchwiak i Maciej Pohl, sekretarzem Szymon Minta, a skarbnikiem Jacek Kalak. W skład zarządu weszli: Paweł Trawiński, Roman Marszałek, Tadeusz Waliszewski, Karol Grzeszczuk i Jacek Staniek. Na czele komisji rewizyjnej stanął Józef Kołata. Zasiądą w niej także Edmund Nowak i Wiesław Nowak.

Na spotkanie zostali także zaproszeni m.in. przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka: Mariusz Chrobot, dyrektor Regionu Oceny Zachód; Marcin Grześkowiak, zastępca dyrektora Regionu Oceny Zachód; Eugeniusz Sieruszulski, kierownik Zespołu Oceny Regionu Zachód; Andrzej Baehr, prezes Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu. Obecni byli także prezes Przemysław Jagła i sekretarz Henryk Olejniczak z Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła; starosta krotoszyński, włodarze Zdun, Kobylina i Sulmierzyc, a także reprezentanci Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Krotoszynie, i Polskiej Federacji sp. z o.o.

 

6 lutego w Restauracji „Pod Szyszkami” w Nowej Obrze odbędzie się Walny Zjazd Delegatów Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła.

 

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

WALBET
ubojnia gola
Kojs skup bydła i trzody chlewnej
MAG-BULL
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.