iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

„Wszystkie śmieci nasze są”

2022-09-20 14:09:00

Sprzątanie świata to szczególny dzień obchodzony 16 września na rzecz ochrony środowiska.


Młodzież i wychowawcy z krotoszyńskiego Hufca Pracy, jak co roku, włączyli się w proekologiczną akcję „Sprzątanie świata”. - Naszej jednostce przydzielono zadbanie o porządek na terenach zielonych zlokalizowanych przy dworcach PKS, PKP i ulicy Fabrycznej. Wyjście terenowe było poprzedzone pogadankami tematycznymi na zajęciach wychowawczych, na których młodzież uwrażliwiono na potrzebę ekologicznego podejścia do świata, racjonalnego gospodarowania zasobami i właściwej segregacji odpadów - informuje Artur Gręda, starszy wychowawca Hufca Pracy w Krotoszynie.

W tym roku odbyła się 29 edycja akcji. Hasło przewodnie tegorocznego przedsięwzięcia brzmiało: „Wszystkie śmieci nasze są”.

- Akcja pod nadzorem wychowawców przebiegła bardzo sprawnie a młodzież wykazała się odpowiednim zaangażowaniem. Dokładnie przemierzyliśmy wyznaczony nam teren i zbieraliśmy śmieci, które na koniec zostały zostawione w wyznaczonym miejscu do odebrania przez służby miejskie - wyjaśnia A. Gręda.

- Co czujecie biorąc udział w akcji? Czy udział w tego typu akcjach jest dla was satysfakcjonujący - pytała uczestników wychowawczyni Zuzanna Jankowska. – Prawdę mówiąc, cieszę się, że mogę pomoc środowisku. W ten sposób możemy przyczynić się do polepszenia warunków, w których żyjemy – odpowiedział Marcelin Szczepaniak, uczestnik akcji.

 
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.