Jest to pierwsza tego typu akcja prowadzona przez MZK w Krotoszynie w związku z dniem Wszystkich Świętych, w czasie gdy Polacy odbywają masowe podróże na groby najbliższych. W pobliskim Ostrowie Wlkp. czy Kaliszu tego typu akcje prowadzone są od lat i cieszą się tam dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Dzięki temu ruch pojazdów w okolicy nekropolii został tam ograniczony. Mniejszy jest też problem ze znalezieniem miejsc parkingowych przez przyjezdnych z dalszych rejonów Polski. Nie bez znaczenia jest także aspekt ekologiczny.
- Zobaczymy jakim powodzeniem u nas będzie cieszyła się ta akcja - mówi Małgorzata Kalak, prezes spółki. Jeśli pomysł się sprawdzi, to akcja w Krotoszynie będzie kontynuowana w następnych latach.
Kursy linii I i II od 29 października do 1 listopada 2022


































