iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Wracają odwiedziny w DPS Baszków

2021-03-23 12:03:00
Po długim okresie przebytym „w zamknięciu“ i bez możliwości opuszczania terenu Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, dzięki szczepieniom przeciwko Covid-19, życie w placówce wraca do względnej normalności. Mieszkańcy będą w końcu mogli opuszczać teren DPS-u a ich najbliżsi oraz przyjaciele, ponownie ich odwiedzać. Wizyty ze względu na sytuację epidemiczną w kraju będą odbywały się w określonych wymogach sanitarnych.

Szef DPS w Baszkowie, Dionizy Waszczuk wydał właśnie stosowne zarządzenie. Zgodnie z jego zapisami, teren placówki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego mogą opuścić, po uprzednim poinformowaniu dyżurującego pracownika DPS-u, tylko mieszkańcy dwukrotnie zaszczepieni szczepionką przeciwko Covid-19. Ponadto warunkiem opuszczenia terenu domu pomocy jest również brak gorączki (nie przekroczenie temperatury ciała 37.5 st. C) oraz objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem a więc m.in. katar czy kaszel.  Natomiast mieszkańcy będąc „na zewnątrz“, muszą pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. Dodatkowo zarówno przed opuszczeniem terenu DPS, jak i po powrocie, mieszkaniec będzie poddany mierzeniu temperatury ciała. W przypadku występowania objawów zakażenia koronawirusem będzie on obserwowany w izolacji a także wykonany zostanie test antygenowy na Covid-19.

Ponadto wraca możliwość urlopowania oraz odwiedzin mieszkańców baszkowskiego Domu Pomocy Społecznej.

- W przypadku gdy mieszkaniec i osoba odwiedzająca są zaszczepieni dwoma dawkami lub jedną dawką w przypadku ozdrowieńców odwiedziny mieszkańców mogą odbywać się po wcześniejszym ustaleniu daty i godziny odwiedzin. Osoba odwiedzająca, w celu potwierdzenia zaszczepienia się przeciwko Covid-19 powinna okazać poświadczenie o zaszczepieniu - czytamy w zarządzeniu szefa baszkowskiego DPS-u.

Odwiedziny będą się odbywały zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, w wyznaczonych do tego miejscach.

(alf)Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.