iKrotoszyn.pl reklamy
Rozdrażew

Wpadł na kradzieży zdrapek. W bagażniku miał cenniejsze towary...

2021-01-07 14:01:00
Zdjęcie: KPP Krotoszyn
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży w kilkunastu sieciowych sklepach mieszczących się na terenie województwa wielkopolskiego. Ich łupem padały głównie artykuły spożywcze i alkohole znanych marek.

Pod koniec 2020 r. w Rozdrażewie, złodziej został przyłapany na kradzieży zdrapek gier losowych. - Po ujęciu przez załogę sklepu jak i postronne osoby, 32-letni mieszkaniec Bydgoszczy został przekazany policji. Wartość zdrapek gier losowych skradzionych i ujawnionych w plecaku mężczyzny wyniosła ponad tysiąc złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili, że obok marketu znajduje się pojazd, ale nienależący do zatrzymanego. W zamkniętym pojeździe na tylnej kanapie znajdowały się różnego rodzaju rzeczy, takie jak alkohol, petardy i artykuły spożywcze. Zatrzymany zaprzeczał, aby przyjechał z kimkolwiek, a do miejscowości Rozdrażew miał przyjechać PKS-em - informuje asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

 

Kryminalni nie odpuścili i w ukryciu obserwowali pozostawiony pojazd. Ich przypuszczenia były trafne. Po kilku godzinach do pojazdu podszedł mężczyzna, który dziwnie się zachowywał. Natychmiast policjanci podjęli interwencje i sprawdzili mężczyznę, jak i pojazd. - Jak się okazało kierowcą i właścicielem pojazdu był kolega - kompan zatrzymanego wcześniej na kradzieży zdrapek. W samochodzie ujawniono sporą ilość alkoholi drogich marek oraz artykuły spożywcze. Łączna wartość zabezpieczonego w samochodzie towaru to ponad 11 tys. zł. Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bydgoszczy - dodaje rzecznik.

 

Mężczyznom policjanci przedstawili zarzuty do których się przyznali, że działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się kradzieży zdrapek gier losowych, artykułów spożywczych i alkoholi. Spowodowane ich działalnością straty szacowane są na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Proceder ten miał miejsce w jednej z sieci sklepów na terenie województwa wielkopolskiego. Teraz sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.
Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B