iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

SEKOL TARTAK
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z powiatu

Włodarze podpisali list intencyjny. Autobusy wodorowe w powiecie krotoszyńskim?

2021-04-26 10:04:00

Zdjęcie: Archiwum
Przedstawiciele wszystkich gmin powiatu krotoszyńskiego oraz starosta krotoszyński podpisali list intencyjny. Dotyczy on współpracy w zakresie rozwoju publicznego transportu zbiorowego oraz infrastruktury transportowej ze szczególnym naciskiem na zakup nisko lub zeroemisyjnych autobusów.

To jednak nie wszystko. W skład projektu wchodzi również budowa ścieżek rowerowych oraz innej infrastruktury transportowej, w zależności od indywidualnych potrzeb danej gminy. Wszystko z myślą o środowisku naturalnym.
 
- Staramy się stworzyć w powiecie krotoszyńskim taki sam obszar, jak np. Aglomeracja Kalisko–Ostrowska, która mogła się ubiegać o środki z innej puli. To jest zaleta naszego porozumienia, że oprócz tych środków z Unii Europejskiej, które są teraz, możemy ubiegać się też o inne - wyjaśnia Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.
 
Wspólny transport zbiorowy miałby więc powstać w obrębie całego powiatu. Dodatkowo założeniem jest też połączenie gmin ścieżkami pieszo-rowerowymi. Warto więc przypomnieć, że trwają starania o wybudowanie ścieżki przy drodze wojewódzkiej Krotoszyn - Sulmierzyce. - Być może GDDKiA dostrzeże też ścieżkę pieszo-rowerową przy DK 36 do Kobylina, a także od Czarnego Sadu w kierunku Krotoszyna przy DK 15. Wówczas Krotoszyn zostałby połączony z Koźminem Wlkp. - wskazuje Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.
 
Co więcej, rower miejski, który obecnie w powiecie funkcjonuje tylko w Krotoszynie, miałby być także poszerzony o pozostałe gminy.
I na koniec transport zbiorowy. - Autobusy albo niskoemisyjne, albo zeroemisyjne. Marzenia są, że może autobusy wodorowe połączone ze stacją tankowania wodoru, ogólnodostępną - stwierdza Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.
A jak będzie? Czas pokaże...
 
(raf)
 


Fotorelacja

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową